Rekordowe 60 mln turystów w NYC w 2015 r.

Nowy Jork należy do najchętniej odwiedzanych miast na świecie. Cieszy się niesłabnącą popularnością i z roku na rok odwiedza je coraz więcej osób. W ubiegłym roku, Big Apple pobiło kolejny rekord liczby turystów – prawie 60 mln osób. Nowy Jork nadal jest najważniejszym celem podróży odwiedzających Stany Zjednoczone.

Kilka lat temu, poprzednik obecnego burmistrza – Michael Bloomberg postawił sobie ambitny cel promocji miasta i ściagnięcia do Nowego Jorku jak najwięcej turystów. Plan się powiódł i w 2011 roku padł rekord 50 mln odwiedzajacych miasto. Tendendencja ta się utrzymuje. W 2015 r., liczba turystów wzrosła o kolejnych 10 mln.

Z danych NYC & Company, organizacji zajmującej się martetingiem i turystyką Nowego Jorku wynika, że turyści skorzystali z ponad 100 tys. pokoi hotelowych. Jedną piątą gości stanowili turyści zagraniczni.

Burmistrz Bill de Blasio w oświadczeniu powiedział, że Nowy Jork jest najbezpieczniejszym i najbardziej ekscytującym miastem w Ameryce. „Mamy bogatą ofertę, która czyni pięć nowojorskich gmin atrakcyjnymi, przyciągajac każdego roku coraz więcej odwiedzających”.

Bum turystyczny nabiera tempa, mimo rosnącego zagrożenia terrorystycznego. Po zamachach w Europie i San Bernardino w Kalifornii islamiści podsycali obawy i możliwość uderzenia w Nowy Jork. Aby uspokoić opinię publiczną, nowojorskie władze wielokrotnie zapewniały o najwyższych środkach gotowości. Departament Policji wspierany ogromnym aparatem antyterrorystów był w pełni przygotowany na utrzymanie porządku i bezpieczeństwa podczas organizowanych w mieście dużych imprez min. parady z okazji Święta Dziękczynienia czy Sylwestra na Times Square.
Elżbieta Gruszfeld

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e