Rekordowa liczba zgłoszeń na numer 311 w 2014 r. Nowojorczycy mieli wiele powodów do narzekania

2014 był bardzo pracowitym rokiem dla miejskiego systemu 311, ułatwiającego szybki i łatwy dostęp do wszystkich służb rządowych i informacji, a także umożliwiającego złożenie skarg. Jak się okazuje, w ubiegłym roku nowojorczycy mieli naprawdę wiele powodów do narzekania.

Mieszkańcy Wielkiego Jabłka mogą kontaktować się z miastem telefonicznie, wysyłając sms, odwiedzając stronę internetową http://www1.nyc.gov/311/index.page , przy pomocy komunikatora Skype, aplikacji mobilnej 311, czy korzystając z mediów społecznościowych.
W 2014 r. miejski system szybkiego kontaktu – 311, dzięki któremu nowojorczycy mogą zasięgnąć informacji w ponad 6 tys. agencji i służb miejskich odnotowała rekordową ilość zgłoszeń – ponad 28 mln.

Pytania były rozmaite, od takich czy koty podlegają ubezpieczeniu Medicaid, jak i takich z prośbą o rozszyfrowanie fragmentów tekstów z utworów Szekspira.

Urzędnicy miejscy poinformowali, że o 16 procent wzrosła liczba zgłoszeń osób korzystających ze strony internetowej. Wiele pytań dotyczyło nowych inicjatyw społecznych w mieście, w tym w sprawie rozszerzenia programu edukacji dla najmłodszych – „Pre – K” i przepisów dotyczących płatnych dni chorobowych.

Najczęstszym powodem skarg mieszkańców był hałas – 240,046 zażaleń.
Drugim tematem rozmów były sprawy mieszkaniowe (239,548). Czasami pytania były błahe, nieistotne, a wręcz absurdalne. Jeden z nowojorczyków zapytał na przykład czy rozwiedziona para może mieszkać w tym samym domu, ale w różnych pokojach.

Zgłoszenia dotyczące mandatów za parkowanie znalazły się na 3 miejscu rankingu (224,967) a kwestie podatku od nieruchomości, które stanowiły 219,106 połączeń były na pozycji 4.
Piątym najczęstszym powodem do narzekania było ogrzewanie w domach lub brak gorącej wody w kranach (183,143).

Korzystając z systemu 311 można poinformować o jakimś zagrożeniu, zakłóceniu porządku publicznego, przestępstwach, o wszystkim, co wydaje się niepokojące, w sprawach nie wymagających natychmiastowej interwencji służb miejskich, np.: kradzieży, dziury w asfalcie, stłuczki samochodowej, nie działającej sygnalizacji świetlnej, itp. Numer 311 jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozumieć się można w prawie 180 językach.

W czerwcu 2012 roku, Infolinia NYC311 została uhonorowana ONZ Public Service Award, jednym z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wyróżnień doskonałości w służbie publicznej. NYC311 została wybrana także jako najlepsza organizacja publiczna w całej Europie i Ameryce Północnej dbająca o poprawę jakości usług publicznych
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e