Rekordowa liczba turystów w Nowym Jorku w 2017 r.

Władze Nowego Jorku przewidywały, że działania prezydenta Donalda Trumpa dotyczące wprowadzania zakazu podróżowania do USA obywateli sześciu krajów z większością muzułmańską będą miały wpływ na liczbę turystów, którzy odwiedzą miasto. Jak się jednak okazało, Nowy Jork przyciągnął w 2017 r. rekordową liczbę turystów.

Miasto przeprowadziło kampanię reklamowa pod nazwą ALL ARE WELCOME (Wszyscy są mile widziani), która była skierowana do krajów, z których do USA najczęściej przybywają goście, w tym Wielkiej Brytanii, Niemiec, Meksyku i Hiszpanii. Nowy Jork wydał na nią 3 miliony dolarów.

NYC & Company – organizacja zajmująca się marketingiem i turystyką Nowego Jorku przewidywała, że miasto straci 300 000 międzynarodowych turystów, a ich liczba spadnie do 12,4 mln. Tymczasem całkowita liczba odwiedzających Wielkie Jabłko w 2017 r. wzrosła do 62,8 miliona, co stanowi wzrost o 2,3 mln w porównaniu z 2016 r.

Liczba zagranicznych gości jest także większa niż rok wcześniej. W 2017 r. Wielkie Jabłko odwiedziło 13,1 mln gości. W 2016 r. było ich 12,7 mln osób.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e