Reedycja kultowej płyty T.Love

W tym roku mija 20 lat od wydania „Prymitywu” – kultowej płyty zespołu T.Love. Album, który ujrzał światło dzienne w listopadzie 1994 roku, był i jest do dzisiaj, prawdziwą pigułą punkowo-rock’n’rollowej energii.

Krążek nagrany został tuż po odejściu Janka Benedeka – już z Majcherem na gitarze – i skonsolidował na wiele lat skład zespołu, z Perkozem, Polakiem i Nazimem. Ten łobuzerski zestaw chuligańskich, pełnych miejskiej poezji kawałków, dał zespołowi kopa na całą dekadę, owocując kolejnymi udanymi albumami, takimi jak „Al Capone”, czy też „Chłopaki nie płaczą”.

Patrząc dziś, z perspektywy mijającego czasu, „Prymityw” uważany jest za jedną z ważniejszych i najlepszych płyt dla zespołu jak i również dla fanów. Z tego właśnie powodu zespół postanowił w szczególny sposób uczcić tę 20. rocznicę premiery, wydając specjalną, dwupłytową wersją albumu złożoną z płyty CD i DVD.

CD zawiera zremasterowaną, oryginalną ścieżkę dźwiękową z 1994 roku oraz trzy premierowe utwory, nagrane i zmiksowane na przełomie wiosny i lata br. Dwa z tych kawałków – „Italia” i „Pole Garncarza” – to utwory autorstwa zespołu, trzeci to przeróbka „Jałty” Jacka Kaczmarskiego. Pieśń ta brzmi dziś niebywale aktualnie, a poza tym, w związku z przypadającą na ten rok, 10. rocznicą śmierci wielkiego poety i pieśniarza, jakim bez wątpienia był Jacek Kaczmarski, zespół chciał uhonorować, po swojemu, ten fakt – stąd pomysł nagrania „Jałty”. Dla Muńka ma to szczególne znaczenie, ponieważ miał przywilej znać się z Jackiem Kaczmarskim– zawsze byli w dobrych relacjach.

DVD zawiera koncert zarejestrowany 20 lat temu w krakowskim studio TVP Łęg i zatytułowany „T.Love Prymityw”. Koncert ten, emitowany zresztą wielokrotnie na antenie TVP , pokazuje grupę Muńka Staszczyka w doskonałej formie scenicznej. To jeden z najlepszych występów telewizyjnych zespołu na żywo, pełen biologicznej, prymitywnej energii – ma w sobie niesamowitą moc.

To podwójne wydawnictwo, promowane jest singlem i teledyskiem do utworu „Italia”. Już 16 października, T.Love rozpoczyna prawie dwumiesięczną trasę klubową „Prymityw 2014”, która obejmie kilkanaście polskich miast i zakończy się późną jesienią.

Zobacz teledysk do piosenki „Italia”:

Opracował: Wojciech Maślanka (na podstawie materiałów promocyjnych)
Zdjęcie: Materiały promocyjne

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e