Rapper DMX skazany za oszustwa podatkowe

Rapper DMX został skazany w środę przez sąd federalny za oszustwa podatkowe. Spędzi rok za kratkami.

47 p letni Rraper DMX, którego prawdziwe nazwisko brzmi Earl Simmons przyznał się do winy. Przed głoszeniem wyroku DMX poprosił sędziego, by wysłuchał jednego z jego utworów pt. “Slippin”. Chciał w ten sposób wyjaśnić, z jakimi trudnościami borykał się od wczesnych lat dziecięcych.

„Przeszedłem przez różne etapy, jak labirynty, aby znaleźć swoją drogę / A teraz wiem, że szczęśliwe dni nie są daleko” – popłynęły słowa autobiograficznej piosenki DMX z 1998 roku w wypełnionej po brzegi sali sądowej w Okręgowym Sądzie Federalnym na Manhattanie.

Adwokat Simmonsa Murray Richman powiedział, że nagrał on teledysk do tej piosenki, by zilustrować, jak daleko posunął się Simmons od czasu jego przerażającego dzieciństwa, które wiązało się z fizycznym i emocjonalnym nadużyciem, i co szykuje dla niego przyszłość – mimo uznanie go winnym w listopadzie oszustwa podatkowego.

Federalni prokuratorzy powiedzieli, że Simmons był winien 1,7 miliona dolarów zaległych podatków od dochodu osiągniętego w latach 2002-2005. Nie rozliczył się też z podatków od 2010 do 2015 roku, kiedy to zarobił co najmniej 2,3 miliona dolarów.
Prawnik Simmonsa nalegał na łagodny wymiar kary dla niego. Ostatecznie spędzi on rok w więzieniu.
Raper DMX jest także aktorem, kompozytorem i producentem filmowym, właścicielem wytwórni Bloodline Records, która produkuje również ubrania.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e