Radny Jumaane Williams chce zostać wicegubernatonem

Radny z Brooklynu, Jumaane Williams, ogłosił swoje plany kandydowania na stanowisko wicegubernatora.

W poniedziałkowym przemówieniu z okazji Dnia Martina Luthera Kinga Williams ogłosił, że tworzy komitet rozpoznawczy, by rzucić wyzwanie gubernatorowi Cuomo i wicegubernator Kathy Hochul.

“Moim celem jest zostać wicegubernatorem, aby popchnąć sprawy, na których mi zależy, sprawy, które jak uważam nie zostały podjęte, a być powinny” – powiedział dziennikarzom w Salem Missionary Baptist Church w dzielnicy Flatbush. Dodał, że chciałby współpracować z jakimkolwiek gubernatorem, który podzielałby jego priorytety.

Demokrata z Brooklynu jest krytykiem Andrew Cuomo, który najprawdopodobniej będzie się ubiegał o kolejną kadencję. Williams uważa, że ktoś powinien stawić mu czoła, dlatego sam zdecydował się podjąć to wyzwanie.

„Ubiegam się o stanowisko wicegubernatora. Jeśli gubernator chce mnie poprzeć, będzie to mile widziane” – powiedział.

Gubernator i wicegubernator ubiegają się o stanowisko oddzielnie w prawyborach w Nowym Jorku. Zwycięzcy tego wyścigu startują już wspólnie w wyborach powszechnych.

Williams był głównym orędownikiem reformy nowojorskiej policji. W zeszłym tygodniu został aresztowany. Jumaane Williams i inny nowojorski radny Ydanis Rodriguez zostali skuci w kajdanki podczas protestu na Manhattanie. Protestowali przeciwko zatrzymaniu przez agentów Immigration and Customs Enforcement Ravi’ego Ragbira, jednego z najbardziej znanych nowojorskich działaczy na rzecz praw imigrantów.

Williams kandydował na stanowisko przewodniczącego Rady Miejskiej, ale przegrał.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e