Przywódcy GOP w Izbie Reprezentantów i Senacie osiągnęli porozumienie w sprawie pakietu podatkowego

Przywódcy GOP w Izbie Reprezentantów i Senacie zawarli w środę porozumienie w sprawie daleko idącego przeglądu krajowych przepisów podatkowych, przygotowując grunt pod ostateczne głosowanie, które ma się odbyć w przyszłym tygodniu, donoszą amerykańskie media

Republikanie osiągnęli porozumienie co do ostatecznego pakietu. Jak donosi AP, osoby zbliżone do GOP, które zastrzegły sobie zachowanie anonimowości, bowiem nie są upoważnieni do publicznego mówienia o negocjacjach powiedziały, że szczegóły nadal wymagają jeszcze opracowania szczegóły i poddane ocenie przez kongresowych sędziów, ale ostateczny kompromis Izby i Senatu jest na dobrej drodze do ujawnienia detali w tej sprawie w tym tygodniu.

Przyjęcie nowej ustawy podatkowej dałoby prezydentowi Donaldowi Trumpowi pierwsze duże zwycięstwo w Kongresie.

Ustawa jest ostro krytykowna przez Demokratów, którzy twierdzą, że jest niesprawiedliwia z korzyścią dla biznesów i ludzi bogatych.
Przywódca mniejszości senackiej Chuck Schumer (D-N.Y.) powiedział, że w środę, że przywódcy GOP powinni wcisnąć na pedał hamulca i opóźnić ostateczne głosowanie w sprawie ustawy podatkowej dopóki senator-elekt Doug Jones, (D-Ala) nie zostanie zaprzysiężony.

“Niewłaściwe byłoby, gdyby Republikanie w Senacie przepchaliby tę ustawę podatkową, nie dając nowo wybranemu senatorowi z Alabamy możliwości oddania głosu” – powiedział dziennikarzom Schumer. “Tak właśnie argumentowali Republikanie, gdy były senator GOP z Massachusetts Scott Brown został wybrany w 2010 roku”.

Wówczas problem dotyczył gruntownego przeglądu narodowego systemu opieki zdrowotnej, którą Demokraci przegłosowali w Kongresie w marcu 2010 roku.

Zgodnie z zasadami budżetowymi przyjętymi przez Izbę i Senat, łączna kwota ulg podatkowych w przepisach nie może przekroczyć 1,5 bln USD w ciągu następnej dekady. Ustawodawstwo zwiększyłoby o miliardy dolarów 20 bilionowy deficyt.

Gdy plan GOP zostanie podpisany, pracownicy zaczną dostrzegać zmiany w wysokości potrącanych podatków z pensji na początku przyszłego roku, mówią prawodawcy.

Gwałtowne zmiany mogą poważnie wpłynąć na finanse milionów Amerykanów. Negocjatorzy Izby i Senatu zgodzili się rozszerzyć odliczenia od podatków stanowych i lokalnych, aby umożliwić osobom fizycznym potrącenia w podatkach dochodowych, a także od nieruchomości. Odliczenie jest cenne dla mieszkańców stanów z najwyższymi stawkami podatkowymi, takich jak Nowy Jork, New Jersey i Kalifornia.

Negocjatorzy mieli sie także zgodzić na na 21 proc. stawkę podatku dochodowego od osób prawnych. Zarówno w projekcie Izby, jak i Senatu przyjęto obniżoną z 35 procent do 20 procent stawkę podatkową od korporacji.

Biznesy i grupy konserwatywne lobbowały twardo za 20-procentową stopą korporacyjną. Negocjatorzy zgodzili się na 21 procent, aby zrekompensować utratę dochodów z innych ulg podatkowych.

Gdy ostateczne kryteria ustawy nabrały kształtu, negocjatorzy zgodzili się obniżyć najwyższą stawkę podatku dla osób indywidualnych z 39,6 do 37 procent, zapewniając przypływ gotówki najbogatszym Amerykanom. To amunicja dla Demokratów, którzy uważaja, że pakiet podatkowy stanowi masowy dar dla korporacji i bogatych.

Najwyższa stawka podatkowa ma obecnie zastosowanie w przypadku dochodów powyżej 470.000 dolarów dla par małżeńskich. Zgodnie z planem GOP, grupy podatkowe ulegną zmianie.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e