Przywitają Nowy Rok kąpielą w oceanie

W Nowym Jorku amatorom zimowych kąpieli w oceanie pogoda nie straszna. W poniedziałek przywitają Nowy Jork zanurzając się w lodowatej wodzie. Podobno to najlepszy sposób na odzyskanie formy po szampańskiej zabawie.

Prognozy pogody skłoniły organizatorów noworocznej kąpieli w oceanie w New Jersey do anulowania imprezy. W Ventnor przełożono planowane zanurzenie w wodzie, powołując się na obawy, że mroźne powietrze byłoby niebezpieczne dla pływaków. Za to Coney Island Polar Bear Club zapewnia, że w Nowym Jorku kąpiel odbędzie się zgodnie z planem, 1 stycznia.

Wspólna zimowa kąpiel w pierwszy dzień Nowego Roku przyciąga zwykle wielu śmiałków, którzy tego dnia zanurzają się w lodowatej wodzie, a kibicuje im zwykle kilkutysięczny tłum obserwatorów.
Wydarzenie to przynosi korzyści społeczności, w obrębie której odbywa się już od 114 lat. W ubiegłym roku partnerem Coney Island Polar Bear Club był Camp Sunshine, który organizuje obozy dla dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu oraz ich rodzin. Celem było pozyskanie funduszy, by zapewnić odpoczynek 28 rodzinom.

W 2018 r., pieniądze z rejestracji zostaną przeznaczone na organizacje non-profit. Klub chce zebrać 80 000 dolarów dla kilku organizacji, które wspierają społeczność Coney Island, w tym New York Aquarium i Alliance for Coney Island, koncentrując się na zrównoważonym rozwoju i promowaniu czystego środowiska.

Co roku, w każdą niedzielę od listopada do kwietnia, członkowie Coney Island Polar Bear Club – najstarszego klubu morsów w Stanach Zjednoczonych (założony w 1903 r.), zażywają kąpieli w otwartych wodach oceanu. Tradycją stało się też, że co roku w wodzie witają Nowy Rok.
Aby wziąć w niej udział w kąpieli nie trzeba być członkiem klubu morsów. Wszyscy chętni, cieszący się dobrym zdrowiem, są mile widziani. Przed podjęciem decyzji, należy skonsultować się z lekarzem. Organizatorzy wymagają podpisania dokumentu, że nie ma żadnych przeciwskazań.
Klub doradza uczestnikom, by przynieśli z sobą buty, które założą do wody, a także, by towarzyszył im ktoś, kto poda im ręcznik, suche ubranie i umożliwi szybkie przebranie się po wyjściu z wody.
Co: New Year’s Day Plunge
Gdzie: plaża Coney Island
Kiedy: 1 stycznia, godz.1.00 po południu
Rejestracja na miejscu i na stronie internetowej: http://www.polarbearclub.org/

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e