Przywitaj Nowy Rok przejażdżką Wonder Wheel na Coney Island

Po raz pierwszy w swojej 95 – letniej historii, Wonder Wheel – diabelskie koło w parku rozrywki na Coney Island zostanie otwarte w Nowy Rok.

Właściciele Deno’s Wonder Wheel Amusement Park w Brooklynie, planuja uczcić nadejście 2016 r. przejażdżką diabelskim kołem, o ile dopisze pogoda.
Plany pokrzyżować może jedynie padający śnieg, ekstremalny wiatr czy mróz.

Steve Vourderis, który jest współwłaścicielem parku rozrywki i nadzoruje Wonder Wheel powiedział, że zanim ruszy koło, zostaną zachowane wszelkie środki bezpieczeństwa, będzie ono dokładnie sprawdzone, bowiem lód, który spadłby z wysokości, mógłby kogoś poważnie zranić.
Również ze względów bezpieczeństwa, udostępnione zostaną tylko stacjonarne wagoniki koła.

Wonder Wheel, to ikona parku rozrywki na Coney Island. Mierzy 150 stóp wysokości, posiada 26 wagoników, które pomieszczą 6 osób, łącznie 144 osoby. Koło powstało w 1920 r., jest wpisane do rejestru zabytków Nowego Jorku.

W ostatnich latach coraz więcej osób celebruje Nowy Rok na Coney Island. Tłumy widzów obserwują doroczną kąpiel morsów z klubu Polar Bear, w lodowatej wodzie Oceanu Atlantyckiego.

Vourderis powiedział, że otwarcie tego dnia koła byłoby nie lada rozrywką. Można by było obserwować z góry miłośników zimowych kąpieli.
W okresie zimowym większość atrakcji na Coney Island jest zamkniętych. Diabelskie koło w DENO Park jest otwarte od Niedzieli Palmowej do Halloween.
EJ

ww2

ww3

ww4

ww5

ww6

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e