Przedstawiciele służby zdrowia ostrzegają przed możliwą zachorowania na odrę

Przedstawiciele służby zdrowia ostrzegają przed możliwą zachorowania na odrę. Dwóch turystów z Europy, u których stwierdzono chorobę potwierdziło, że odwiedziło Brooklyn oraz powiaty Putnam i Orange.

Urzędnicy ds. Zdrowia ostrzegają nowojorczyków, aby sprawdzili, czy otrzymali szczepionkę przeciw odrze.

Dwaj europejczycy odwiedzili w kwietniu Kingdom Hall of Jehovah’s Witness na Brooklynie, a także dwa inne miejsca należące do Świadków Jehowy w Tuxedo Park i Patterson w stanie Nowy Jork.
– Kingdom Hall of Jehovah’s Witnesses, 873 New Jersey Avenue, Brooklyn, NY w godzinach 10:00-14: 00 (15 kwietnia 2018 r.)
– Watchtower World Headquarters, 1 Kings Drive, Tuxedo Park, NY, między 11.00 a 16:30 (16 kwietnia 2018 r.)
– Watchtower Educational Centre, 100 Watchtower Drive, Patterson, NY, między 10.00 a 16.00 (17 kwietnia 2018 r.)

Jeśli nie chorowałeś lub nie byłeś szczepiony na odrę, skontaktuj się z lokalnymi władzami, apeluje wudział zdrowia w Nowym Jorku.

Odra, to jedna z najbardziej zaraźliwych chorób zakaźnych wieku dziecięcego wywoływana przez należący do rodziny paramyksowirusów wirus odry. Charakteryzuje się gruboplamistą wysypką, zapaleniem błon śluzowych dróg oddechowych i spojówek z towarzyszącą gorączką.
Zakaźność odry jest bardzo duża. Chory jest zakaźny dla otoczenia 3–5 dni przed wysypką i przez pierwsze 3 dni wysypki. Źródłem zakażenia jest człowiek chory na odrę. Wirusy odry przenoszą się drogą powietrzno-kropelkową.
Wysypka w czasie odry składa się ze zlewających się czerwonych plam pokrytych drobnymi krostkami. Z powodu wysypki w czasie odry dochodzi również do zaczerwienienia śluzówki jamy ustnej. W czasie odry objawy wysypki zaczynają znikać po 4-5 dniach.
Innych objawy odry to gorączka, katar, ból gardła, suchy i duszący kaszel, zaczerwienienie twarzy i oczu oraz światłowstręt.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e