Propozycja tańszych przejazdów dla nowojorczyjów o niskich dochodach nie znalazła się w budżecie burmistrza na 2019 rok

Rada Miasta Nowy Jork zaproponowała przeznaczenie milionów dolarów na dotowane MetroCards dla nowojorczyków o niskich dochodach. Program Fair Fare pominął jednak w swoim budżecie na rok 2019 burmistrz miasta.

Proponowany budżet Rady Miejskiej obejmował inicjatywę “Fair Fares”, która powstała z myślą o mieszkańcach żyjących poniżej granicy ubóstwa, korzystających z transportu publicznego.

Zyskała ona szerokie poparcie wśród większości członków Rady, czterech prezydentów nowojorskich dzielnic i innych urzędników miejskich, którzy apelowali, by Nowy Jork poszedł w ślady San Francisco i Seattle i sfinansował dostęp do masowego tranzytowego mieszkańcom o niskich dochodach.

Przedstawiony w czwartek budżet wykonawczy burmistrza na rok fiskalny 2019 nie uwzględnia środków w wysokości 212 milionów dolarów na pokrycie kosztów propozycji zawartej w budżecie rady. Dofinansowanie 50 – procentowej zniżki dotyczyłoby 800.000 mieszkańców Nowego Jorku żyjących na granicy ubóstwa lub poniżej tego poziomu.

De Blasio powtórzył, że podobała mu się ta propozycja, ale uważa, że miasto nie powinno partycypować w tych rachunkach, że powinno to być w gestii stanu, który miałby sfinansować potrzeby dotyczące MTA przez wprowadzenie podatku od milionerów.
„Myślę, że to odpowiedzialność MTA” – powiedział de Blasio po swojej prezentacji budżetu w City Hall w czwartek. “Myślę, że podatek od milionerów to najlepszy sposób na zapłacenie za wszystko, czego potrzebuje MTA”.

Przewodniczący Rady Miejskiej Corey Johnson nie zgadza się z tym i określił finansowaną przez miasto inicjatywę „Fair Fares” jako kluczowy punkt negocjacyjny podczas tegorocznych rozmów budżetowych. De Blasio zasygnalizował, że będzie prowadził “pełne szacunku” dyskusje z Radą w ciągu najbliższych kilku tygodni w sprawie wypracowania porozumienia w tej sprawie, zanim zostanie przyjęty budżet miasta w wysokości 89 miliardów dolarów.

Burmistrz odmówił uwzględnienia podobnego wniosku także w swoim ostatnim budżecie.
Przewodniczący Rady Miejskiej Corey Johnson, przewodniczący rady ds. finansów Daniel Dromm i przewodnicząca podkomisji ds. budżetu Vanessa Gibson wskazali na blisko 1 miliard USD dodatkowych dochodów w tym roku podatkowym jako potencjalne źródło finansowania dla pozostałych wniosków.

“Administracja powinna wykorzystać te dodatkowe dochody, aby wprowadzić Fair Fares, by pomóc naszym bezbronnym sąsiadom sfinansować rabat na podatek od nieruchomości w wysokości 400 USD dla właścicieli domów klasy średniej i odłożyć rezerwy w wysokości 500 milionów USD, aby wzmocnić naszą pozycję finansową, idąc do przodu i zwiększając naszą zdolność do przetrwania przyszłych wstrząsów”- powiedzieli we wspólnym oświadczeniu.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e