Prokuratura w Nowym Jorku planuje oskarzyć Harveya Weinsteina

Prokuratura w Nowym Jorku zamierza wkrótce postawić w stan oskarżenia producenta filmowego Harveya Weinsteina, który miał dopuścić się molestowań seksualnych, a nawet gwałtu.

Na liście ofiar słynnego producenta filmowego jest ponad 40 kobiet współpracujących z nim przy produkcjach. Są to zarówno asystentki, pracownice jego firmy, aktorki, w tym największe gwiazdy Hollywood: Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, Ashley Judd, Heather Graham, Kate Beckinsale, Lea Seydoux, Rose McGowan, która oskarżyła go o gwałt. Do molestowań seksualnych miało dojść w ciągu ostatnich kilku dekad.

Harvey Weinstein może wkrótce zostać oskarżony. Prokurator okręgowy na Manhattanie, Cyrus Vance Jr., dąży do postawienia Weinsteina w najbliższym czasie w stan oskarżenia, podają nowojorskie media.

Oczekuje się, że biuro prokuratora przedstawi dowody w sprawie przeciwko Weinsteinowi ławie przysięgłych już w przyszłym tygodniu.

Choć w Hollywood twierdzono, że nadużycia Weinsteina były “tajemnicą” w branży, dyskusje na temat możliwego oskarżenia go pojawiły się po tym, jak New York Times i New Yorker podały szczegóły tuzina zarzutów wobec niemu. Artykuły w prasie skłoniły jeszcze więcej kobiet do mówienia o swoich doświadczeniach z Weinsteinem.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e