Prokuratura na Manhattanie nie będzie już ścigała za posiadanie marihuany

Biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie Cyrusa Vance’a nie będzie wnosiło oskarżenia za posiadanie i palenie marihuany. Decyzja wejdzie w życie od 1 sierpnia.

Prokurator okręgowy na Manhattanie, Cyrus R. Vance Jr., nie będzie już ścigał za posiadania marihuany i jej palenie, podano we wtorek do publicznej wiadomości. Ruch ten poczyniono na rzecz zmniejszenia nierówności i niepotrzebnych interakcji z systemem wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Według jednej z analiz biura prokuratora, można oszacować, że liczba postępowań sądowych dotyczących marihuany zmniejszy się na Manhattanie z około 5000 do około 200 rocznie, czyli o 96 procent.

Prokuratura okręgowa poprosiła miasto Nowy Jork o określenie wyjątków od tej zasady, opartych na demonstrowanych obawach dotyczących bezpieczeństwa publicznego, zanim polityka zacznie obowiązywać.

“Podwójna misja biura prokuratora na Manhattanie to bezpieczniejszy Nowy Jork i równiejszy system sprawiedliwości” – powiedział Vance. “Ciągłe aresztowania i postępowanie karne głównie czarnoskórych i brązowych nowojorczyków za palenie marihuany nie służy żadnym z tych celów”.
“Uważam, że na przypadki marihuany o niskim poziomie szkodliwości należy odpowiedzieć raczej wezwaniami niż aresztowaniami” – powiedział Vance w oświadczeniu. “Od 2014 r. biuro prokuratora okręgowego w Brooklynie jest liderem pod względem obniżania liczby spraw związanych z posiadaniem marihuany, co skutkuje 75 – procentowym spadkiem aresztowań w całym mieście i potwierdzeniem, że taka polityka nie ma negatywnego wpływu na politykę publiczną”.

Decyzja dotycząca zmiany polityki jest kulminacją sześciomiesięcznych badań i analiz, w tym obszernych, osobistych wywiadów z funkcjonariuszami organów ścigania w jurysdykcjach, w których marihuana nie jest już ścigana karnie.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e