Prezydent Trump ułaskawił indyki

Zgodnie z długoletnią tradycją, amerykański prezydent ułaskawił przed Świętem Dziękczynienia dwa indyki. Donald Trump nadał jednemu z nich tytuł National Thanksgiving Turkey. Zwyczaj zwany „Turkey Pardoning Ceremony” odbył się w Ogrodzie Różanym Białego Domu w Waszyngtonie.

Donald Trump dołączył do grona amerykańskich prezydentów, którzy przed Świętem Dziękczynienia ułaskawiali indyki podczas oficjalnej ceremonii w Białym Domu. Zrobił to po raz pierwszy podczas swojej prezydentury, a towarzyszyła mu Pierwsza Dama USA Melania Trump i ich syn Baron.

O akt łaski ubiegały się dwa indyki – Drumstick i Wishbone. Pierwszy z nich waży 47 funtów, drugi zaś 36.
Prezydent zwrócił wolność obu indykom, jednak tylko jeden z nich – Drumstick otrzymał tytuł National Thanksgiving Turkey. W podjęciu decyzji pomogli Donaldowi Trumpowi internauci. Oba ptaki trafią do Virginia Tech “Gobblers Rest”, gdzie mieszkać będą do końca swego życia.
Prezydent Trump powiedział: “z przyjemnością donoszę, iż w przeciwieństwie do milionów innych indyków o tej porze roku, Drumstick ma przed sobą bardzo świetlaną przyszłość”.

Po ceremonii prezydent udał się wraz z rodziną na Florydę, gdzie w swoim klubie Mar a Lago spędzi Święto Dziękczynienia. Oszacowano, że na stoły Amerykanów trafi w tym roku 46 milionów indyków.

Doroczną prezydencką ceremonię ułaskawiania indyków oficjalnie rozpoczął prezydent George Bush w 1989 ., choć podobno tradycję tę zapoczątkował w 1863 r. prezydent Abraham Lincoln, który na prośbę swego syna Tada oszczędził bożonarodzeniowego indyka. Tegoroczna uroczystość odbyła się już po raz 69.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e