Prezydent Donald Trump w Polsce

Samolot Air Force One z prezydentem USA Donaldem Trumpem na pokładzie wylądował na lotnisku Chopina w Warszawie. Towarzyszy mu małżonka Melania Trump. Wśród członków delegacji jest też jego córka, Ivanka i zięć Jared Kushner .

 • Prezydenta Trumpa przywitali minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski i szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Szczerski. Na lotnisku obecny był także ambasador USA Paul W. Jones.
  Po krótkim powitaniu, prezydent Trump wraz małżonką wsiedli do limuzyny, tzw. „Bestii” i udali sie do hotelu Mariott, gdzie spędzą noc.

  W czwartek zaplanowano rozmowę Donalda Trumpa z prezydentem Andrzejem Dudą na Zamku Królewskim. Przed południem amertykański prezydent weźmie równiez udział w szczycie państw Trójmorza – spotkaniu przywódców 12 państw Europy Środkowo- Wschodniej, a następnie wygłosi przemówienie na Placu Krasińskich.

  Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych Melania Trump w towarzystwie Pierwszej Damy Rzeczypospolitej Polskiej Agaty Dudy uda się do Centrum Nauki Kopernik. W spotkaniu tym wezmą udział również dzieci, dla których zaplanowano warsztaty związane z programowaniem.

 • Leave a Reply

  Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
  e