Prezydent Donald Trump przyznał, że używał “twardego” języka

Prezydent Donald Trump przyznał w piątek, że używał “twardego” języka podczas spotkania z z kongresmenami obu partii politycznych, jakie odbyło sie w Białym Domu na temat programu DACA, ale zdawał się zaprzeczać temu, że w odniesieniu do niektórych krajów nie wypowiedział słowa “shithole” (zadupie).

“Język używany przeze mnie na spotkaniu w sprawie DACA był twardy, ale nie był to język, którego użyłem. Co było naprawdę trudne, to stworzona dziwaczna propozycja – wielki problem DACA!” – napisał w niejasny sposób Trump na Twitterze.

Biały Dom nie zaprzeczył w czwartek, że Trump użył wulgaryzmów, o czym po raz pierwszy doniósł The Washington Post, a później potwierdziło to wiele innych serwisów informacyjnych.

Prezydent był sfrustrowany czwartkowym spotkaniem w Gabinecie Owalnym dotyczącym dyskusji na temat ochrony imigrantów z Haiti, Salwadoru i krajów afrykańskich w ramach dwustronnego porozumienia imigracyjnego.

“Dlaczego mamy tych wszystkich ludzi, którzy przyjeżdżają tu z krajów, które są zadupiami?”
– miał pytać Trump, odnosząc się do krajów wymienionych przez prawodawców, Haiti, Salwadoru i krajów Afryki.
Następnie Trump zasugerował, że Stany Zjednoczone powinny przyjmować więcej osób z krajów takich jak Norwegia. Dzień wcześniej spotkał się on z norweską premier Erną Solberg.
Urzędnik Białego Domu powiedział, że Trump zasugerował także, że będzie otwarty na więcej imigrantów z krajów azjatyckich, ponieważ uważa, że pomagają Stanom Zjednoczonym ekonomicznie.

Ponadto prezydent wyszczególnił Haiti, mówiąc prawodawcom, że imigranci z tego kraju muszą zostać wykluczeni z jakiejkolwiek umowy.
“Po co potrzebujemy tu więcej Haitańczyków?” – mówił Trump. “Zabierzcie ich”.

W listopadzie administracja Trumpa odstąpiła od ochrony przed deportacją prawie 60000 Haitańczykom po trzęsieniu ziemi w 2010 roku i nakazała im powrót do domu do lipca 2019 roku.

Sens Lindsey O. Graham (R-S.C.) i Richard J. Durbin (D-Ill.) zaproponowali zredukowanie programu loterii wizowej o 50 procent, a następnie ustalili priorytety dla krajów już znajdujących się w systemie, powiedział rzecznik Białego Domu Raj Shah.

“Niektórzy politycy Waszyngtonu wolą walczyć o obce kraje, ale prezydent Trump zawsze będzie walczył o Amerykanów” – powiedział w oświadczeniu rzecznik Raj Shah.
“… Podobnie jak inne narody, które mają opartą na zasługach imigrację, prezydent Trump walczy o trwałe rozwiązania, które wzmacniają nasz kraj, przyjmując tych, którzy mogą przyczynić się do naszego społeczeństwa, rozwijać naszą gospodarkę i zasymilować się w naszym wielkim kraju”.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e