Prezydent Brooklynu walczy o bezpłatny transfer pomiędzy liniami metra L i 3 w Brownsville

Prezydent Brooklynu Eric Adams zażądał od Metropolitan Transit Authority (MTA) niezwłocznego umożliwienia pasażerom bezpłatnych transferów pomiędzy liniami L i 3 nowojorskiego metra w Brownsville.

Eric Adams i grupa Riders Alliance – organizacja działająca na rzecz pasażerów metra i autobusów miejskich wystąpiła w czwartek z petycją „MaketheConnection” w tej sprawie do miejskiego przewoźnika. Dziś w czasie porannego szczytu, na rogu Junius Street i Livonia Avenue rozdawano pasażerom ulotki i nakłaniano ich do podpisania apelu.

“Walczymy o bezpłatną przesiadkę, nie powinniście płacić dwa razy” – mówił dziś w Brownsville Adams.
Nazwał brak bezpłatnego transferu pomiędzy stacjami, które dzieli od siebie tylko jedna przecznica, bigoterią gospodarczą.

Prezydent Brooklynu mówił, że pasażerowie, którzy przesiadają się z linii metra 3 do L muszą ponownie zapłacić, bo nie obowiązuje ich bezpłatny transfer, z którego z kolei korzystają osoby przesiadające się ze stacji 59 St na 63 rd przy Lexington Ave. St. w dzielnicy Upper East Side.

“Jedna z najbardziej silnych ekonomicznie społeczności – Upper East Side na Manhattanie – ma bezpłatny transfer, jednak w Brownsville, gdzie mamy do czynienia z wyzwaniami ekonomicznymi nie ma go na tej linii” – powiedział Adams.

MTA planuje wybudować łącznik pomiędzy liniami L i 3, ale ma to nastąpić dopiero w 2018 roku. Agencja zamierza wydać na ten cel 45 milionów. Ma powstać most łączący stację linii L Livonia Ave. z Junius St. linii nr 3.
Tymczasem Adams i grupa Riders Alliance wzywają MTA do natychmiastowego udostępnienia bezpłatnych przesiadek osobom, które niesłusznie muszą ponosić dodatkowe koszty za przejazd metrem.

EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e