Pokazy lotnicze na Jones Beach

Widowiskowy popis umiejętności pilotażu czeka miłośników lotnictwa już w najbliższy weekend. Dwudniowe pokazy Bethpage Jones Beach Air Show z pewnością przyciągną, jak co roku, tysiące nowojorczyków.

Niewątpliwie największą atrakcją tegorocznej imprezy będą pokazy Blue Angels – światowej sławy zespołu akrobacyjnego Marynarki Stanów Zjednoczonych. Ewolucje lotnicze, jakie prezentują na swoich samolotach naddźwiękowych F/A-18 Hornet wywołują wielkie emocje.

Wprawdzie priorytetem tych ryzykantów o jakże subtelnej nazwie – Niebieskie Anioły podczas wykonywanych przez nich pokazów jest bezpieczeństwo, ale ci którzy byli świadkami ich spektakularnego show z pewnością przyznają, że to, co robią przekracza jego granicę. Działają z taką samą precyzją jak ich maszyny. Chwila nieuwagi, malutki błąd może ich wiele kosztować. Widok lecących obok siebie maszyn w odległości zaledwie pół metra od siebie sprawia wrażenie, że za chwilę może dojść do jakiegoś tragicznego w skutkach zdarzenia. W okresie 60 lat istnienia zespołu zginęło ponad 20 Błękitnych Aniołów, w tym kilku na oczach widzów.

Oprócz Niebieskich Aniołów swoje umiejętności zaprezentują także, m.in.: Royal Canadian Air Force Snowbirds, zespoły spadochroniarzy US Army Golden Knights. Zostanie zaprezentowany F-22 Raptor – najnowszy samolot myśliwski Sił Powietrznych. Podczas tegorocznych pokazów pojawi się też Sean D. Tuckern – znany na całym świecie cywilny pilot Sean D. Tucker.

Air Show cieszy się dużym zainteresowaniem. Co roku pokazy obserwuje 200.000 osób, które każdego dnia imprezy wypełniają miejscową plażę. Warto więc być na Jones Beach przynajmniej godzinę przed ich rozpoczęciem. Liczba miejsc parkingowych jest ograniczona, dlatego, jeśli nie chcecie odjechać z kwitkiem zaplanujcie przyjazd najwcześniej jak to możliwe. Kilkugodzinna impreza na wolnym powietrzu, zaleca się więc zabrać z sobą preparaty przeciwsłoneczne. Ci, którzy znajdą miejsce tuż przy linii brzegowej powinni zaopatrzyć się bluzy, swetry z długim rękawem, bo może być im zbyt chłodno.

Zgodnie z Acuuweather, w sobotę pojawią się na niebie i chmury i słońce. Będzie bardzo upalnie – 88 st. F. W niedzielę podobnie, po południu możliwa burza. Termometry wskazywać będą maksymalnie 73 st. F.

Na miejscu dostępne będą punkty gastronomiczne.

Organizatorzy sugerują, żeby wrażliwi na hałas widzowie, a szczególnie najmłodsi (poniżej 3 roku życia) mieli z sobą zatyczki do uszu.
Air Show na Jones Beach
Kiedy: 26 – 27 maja, godz. 12.00
Lokalizacja: Jones Beach State Park, Wantagh, New York (Long Island)
Wstęp: Bezpłatny
Parking: 10 dolarów

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e