Plany rozbudowy systemu promowego w Nowym Jorku

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio i New York Economic Development Corporation przedstawili plany rozbudowy systemu promowego na terenie miasta.

Na sześciu różnych trasach przewidziano 21 przystani. Nowa komunikacja promowa będzie zintegrowana z istniejącym systemem Ferry East River.
Przewiduje się, że rocznie z usług promowych będzie korzystać około 4,6 mln pasażerów.

Oczekuje się, że połączenia z Astorią, Południowym Brooklynem i Far Rockaway zostaną uruchomione w 2017 roku, a dodatkowe trasy w Soundview i Lower East Side w 2018 roku. Brane sa także pod uwagę połączenia z Coney Island i Stapleton na Staten Island.

Opłaty za prom kosztować będą tyle samo co standardowy przejazd metrem.

Flota będzie obsługiwana przez Hornblower, Inc. – prywatną nowojorską firmę z siedzibą w centrum miasta, w pobliżu South Street Seaport. Hornblower udostępni 19 nowych statków wyposażonych w Wi-Fi.
Statki będą mogły pomieścić jednorazowo około 149 osób.
Miasto planuje zainwestować około $ 55 mln na budowę i rozbudowę komunikacji promowej, a także dodatkowo $ 30 mln rocznie na finansowanie kosztów operacyjnych przez pierwsze sześć lat trwania projektu. Według administracji Billa De Blasio, dzięki nowemu systemowi promowemu powstanie także co najmniej 155 nowych miejsc pracy.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e