Pierwszy program telewizyjny i film nakręcony kamerą GoPro ze szczytu One WTC

Oficjalne otwarcie tarasu widokowego One World Trade Center nastąpi 29 maja. Po prawie 14 latach od ataków z 11 września 2001 r. symbol wolności otworzy się na świat. Dziś z najwyższego wieżowca w Stanach Zjednoczonych nadawała swój program „This Morning” telewizja CBS, która opublikowała krótki film pokazujący spektakularny widok nagrany ze szczytu budynku.

Gośćmi dwugodzinnego programu, transmitowanego na żywo ze 102 piętra One WTC, na którym mieści się taras widokowy byli burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio i znany dziennikarz CNN Anderson Cooper. W dzisiejszym programie pokazano nagraną dwa dni temu na tarasie widokowym One World Trade Center rozmowę Charlie Rose’a z aktorem Georgem Clooney’em.

Burmistrz de Blasio powiedział, że odbudowa World Trade Center i kwitnącego centrum Manhattanu pokazuje przegraną napastników z 11 września.

“To odrodzenie; oznacza to, że szczególnie w centrum miasta – powróciliśmy w 100 procentach” – mówił de Blasio. “Ten budynek miał być wykonany w bardzo szczególny sposób i jest bezpieczny, jest chroniony i jest absolutnie piękny” dodał burmistrz.

Z tarasu One WTC rozpościera się wspaniały widok na przestrzeni 50 mil, przez panoramę Manhattanu, Statuę Wolności po wody Oceanu Atlantyckiego. Będzie można go podziwiać z wysokości 1.250 stóp (381 metrów). Taras obejmuje trzy piętra, od 100 do 102.
W budynku zainstalowano 73 windy, w tym pięć najszybszych na świecie, które osiągają maksymalną prędkość 2.000 stóp na minutę, co oznacza, że podróż na szczyt wieży zajmie mniej niż 60 sekund.

Podczas podróży na szczyt One WTC będzie można zobaczysz jak zmieniała się panorama Wielkiego Jabłka przez 515 lat. Po zamknięciu drzwi, przez 47 sekund, aż winda wjedzie na 102 piętro budynku, na ścianach jej kabiny pojawiać się będą trójwymiarowe widoki.
W każdej z wind zainstalowano dziewięć 75-calowych monitorów o wysokiej rozdzielczości, co wywołuje wrażenie, że jest to pomieszczenie o szklanych ścianach.

Bilety na taras widokowy One World Center będą dostępne w sprzedaży, w cenie 26 dol. (dla dzieci w wieku 6-12 lat), 32 dol. (13-64 ) i 30 dol. (65+). Bezpłatne wejściówki będą dla ratowników i członków rodzin ofiar zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 r. oraz dla dzieci w wieku 5 lat.
Telewizja CBS opublikowała dziś krótki film pokazujący fascynujący widok z One WTC
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e