Philip D. Murphy nowym gubernatorem New Jersey

New Jersey jest siódmym stanem w kraju, w którym Demokraci kontrolują teraz władzę ustawodawczą i wykonawczą. Nowym 56. gubernatorem The Garden State został właśnie były bankier z Wall Street, demokrata Philip D. Murphy.

Wygrana Murphy’ego to koniec burzliwego ośmioletniego panowania Chrisa Christie – republikanina, uznawanego niegdyś za realnego pretendenta do Białego Domu, który odchodzi z urzędu jako jeden z najmniej popularnych gubernatorów w kraju.

Philip D. Murphy ma 60 lat, to były finansista z Wall Street, dyplomata, który stał się postępowym demokratą, nie posiadającym doświadczenia w stanowej administracji. Pokonał on swoją rywalkę, republikankę Kim Guadagno, zastępczynię Chrisa Christie, która usiłowała wyjść z cienia swojego nielubianego szefa.. Murphy jest pierwszym demokratą obejmującym urząd od czasów Jona Corzine. Przyrzekł on uczynić ze swojego stanu bastion przeciwko polityce prezydenta Trumpa.

W swojej kampanii wyborczej Murphy promował liberalną przyszłość dla New Jersey z minimalną płacą w wysokości 15 USD, legalizację marihuany i przyrzekł, że będzie się przeciwstawiał polityce Donalda Trumpa.

W swoim zwycięskim przemówieniu Murphy wyraźnie zaznaczył, że sądzi, iż wyborcy wysłali wiadomość mającą odbić się echem poza granicami stanu.
“Będziemy stanowczy dla wartości New Jersey i będziemy odpychać się od złych wiatrów wiejących do nas z Waszyngtonu” – powiedział radosnym zwolennikom w Asbury Park.
Philip D. Murphy urodził się 16 sierpnia 1957 r. w Needham, Massachusetts. Ukończył Uniwersytet Harwarda oraz MBA w Wharton School. Przez 23 lata pracował w Goldman Sachs, gdzie zajmował kilka wysokich stanowisk. W latach 2009 – 2013 był ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Niemczech. Od lat zaangażowany jest w wielu organizacjach obywatelskich i działalność charytatywną.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e