Pedro Hernandez skazany po blisko 40 latach za porwanie i zamordowanie 6-letniego Etana Patza

Pedro Hernandez został skazany we wtorek po blisko 40 latach za porwanie i zamordowanie 6-letniego Etana Patza. Spędzi 25 lat w więzieniu.

56 – letni Pedro Hernandez z Maple Shade w New Jersey usłyszał wyrok na Manhattanie z ust sędziego Maxwella Wiley. Został mu przyznany maksymalny wyrok za porwanie i morderstwo.
Został on aresztowany w 2012 roku. Hernandez, przyznał się wtedy do zwabienia chłopca do piwnicy i uduszenia go. Jego obrona stwierdziła, że ma on niski iloraz inteligencji, cierpi na chorobę psychiczną i jest podatny na fantazjowanie. Ponadto obrońcy uważali, że do zeznań został on zmuszony.

Pierwsza sprawa Hernándeza, która odbyła się w 2015 roku, zakończyła się unieważnieniem postępowania sądowego, kiedy ława przysięgłych nie została jednogłośnie przekonana o prawdziwości jego zeznań.
Wcześniej, śledczy myśleli, że zabójcą Etana Pätza może być skazany pedofil Jose Ramos,po tym jak odkryto w 1982 roku, że miał on związek z kobietą, która często chodziła po Etana do szkoły i zaprowadzała go do domu. Ramos został uznany odpowiedzialnym za śmierć Pätza, po przeprowadzeniu procesu cywilnego w 2004 roku, ale w ubiegłym roku decyzję tę zmienił sędzia Sądu Najwyższego na Manhattanie i uniewinnił go. Ponownie sprawa Hernándeza weszła na wokandę w październiku 2016 r. 14 lutego 2017 r., ława przysięgłych uznała go za winnego morderstwa.

6-letni Etan Patz zaginął 25 maja 1979 roku w dzielnicy SoHo na Manhattanie. Chłopiec po raz pierwszy sam szedł na przystanek, skąd miał go zabrać szkolny autobus. Etan na miejsce nigdy nie dotarł, a ślad po nim zaginął. Był najintensywniej poszukiwaną osobą w Stanach Zjednoczonych. Poszukiwania chłopca odbiły się szerokim echem w całym kraju. Wizerunek dziecka publikowano w prasie, na ulotkach, a nawet na kartonach z mlekiem. Po raz pierwszy poszukiwano dziecka na tak szeroką skalę. Dzień zaginięcia Etana, jest obchodzony jako Narodowy Dzień Zaginionych Dzieci. Mimo zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań, nie przyniosły one oczekiwanych skutków. W 2001 Etan został oficjalnie uznany za zmarłego, chociaż śledztwo zawieszono już dużo wcześniej.

Pedro Hernandez pracował w małym sklepiku ogólnospożywczym, jakich wiele w Nowym Jorku. To tam miał zwabić Etana, oferując mu słodki napój. Został aresztowany w 2012 roku po tym, jak członek jego rodziny powiedział policji, że Hernandez mówił o zabiciu dziecka w Nowym Jorku w 1979 roku.
Ciało chłopca nigdy nie zostało znalezione.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e