Pakiet ustaw zwiększających bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w Nowym Jorku

Rada Miasta Nowy Jork uchwaliła pakiet ustaw w celu zmniejszenia w mieście liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych do zera.

W ramach inicjatywy zaproponowanej przez burmistrza, którą nazwano Vision Zero przyjęto 11 aktów prawnych, które zwiększąją bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego: kierowców, pieszych, rowerzystów we wszystkich pięciu dzielnicach miasta, na ponad 6.000 mil ulic.

W sumie w ciągu najbliższych dwóch lat powstanie 14 stref wolnego ruchu, tzw. „slow zones” z ograniczeniem prędkości do 20 mil na godzinę. Co roku w obrębie 50 szkół publicznych zostaną wprowadzone ograniczenia prędkości.

Miasto dużą uwagę będzie zwracać na kierowców, którzy nie ustępują pierwszeństwa pieszym.

Kierowcy, którzy na ulicach zachowują się w spoób o zabarwieniu sensacyjno-kaskaderskim będą karani grzywną, a nawet więzieniem.

Miejski Departament Transportu został zobowiązany do naprawy uszkodzonej sygnalizacji ruchu i znaków drogowych w ciągu 24 godzin od otrzymania powiadomienia.

Zgodnie z przyjętymi przepisami, Taxi & Limousine Commissionmoże może doraźnie zawiesić licencje taksówkarzom, którzy otrzymali wezwania do stawiennictwa w sądzie lub zostali oskarżeni za spowodowanie wypadku drogowego z ofiarami śmiertelnymi lub z ciężkimi obrażeniami ciała. Wprowdzone sankcje mogą powodować także zabranie licencji. Ustawa ta spotkała się z silnym sprzeciwem właścicieli firm taksówkarskich.

Rada zwróciła się również o zgodę stanu na zwiększenie liczby kamer rejestrujących kierowców przekaraczających prędkość oraz przejeżdżających na czerwonym świetle, tzw. speed i red-light cameras oraz w spawie obniżenia dopuszczalnej prędkości jazdy w mieście z 30 do 25 mil na godzinę.

Przyjęte ustawy czekają teraz na podpis burmistrza Billa De Blasio.

EJ
Zdjęcie: Ewa Jaczynski

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e