Otwarto innowacyjne Centrum Analiz Przestępczości

W Niagara Falls w stanie Nowy Jork otwarto innowacyjne Centrum Analiz Przestępczości (The Niagara County Crime Analysis Center). Dzięki nowoczesnej technologii, w ośrodku będą przetwarzane dane, które pomogą organom ścigania skuteczniej rozwiązywać zagadki kryminalne.

Niagara County Crime Analysis Center jest jednym z siedmiu planowanych centrów analiz przestępczości, jakie będą działać w powiecie Niagara, wspomagając lokalne siły policyjne.

Zadaniem Centrum jest zbieranie dowodów, analiza i dostarczanie informacji niezbędnych do ścigania przestępców, zmniejszania i zapobiegania przestępczości. Dostęp do danych ma biuro szeryfa i prokuratora, wydział kryminalny i policja z lokalnych powiatów Nassau, Suffolk i Westchester.

Niagara Crime Analysis Center znajduje się w Niagara Falls Police Department.
Dzięki zainwestowaniu przez władze stanowe 164.000 w najnowocześniejszą technikę i wyposażenie, w obiekcie umieszczono ścianę wideo o rozmiarach 12-stóp/ 6 ½ – stopy ściana na wideo, na której wyświetlane będą wielorakie źródła informacji, w tym komputerowe meldunki i wideo z publicznych kamer monitorujących.

Nowoczesne urządzenia obsługują wysoko wyspecjalizowani analitycy kryminalni i oficerowie wywiadu.

W bazie danych znajduje się 70 procent wszystkich przestępstw dokonanych w całym stanie, z wyłączeniem miasta Nowy Jork.

Szacuje się, że roczne utrzymanie obiektu wraz z personelem kosztować będzie podatników 5,5 mln dol.
Elżbieta Gruszfeld

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e