Orzeczenie dotyczące stanu zdrowia Donalda Trumpa

Prezydencki lekarz wydał orzeczenie dotyczące stanu zdrowia Donalda Trumpa, uznając go za fizycznie i psychicznie zdolnego do sprostania wyzwaniom głowy państwa.

Doktor Ronny Jackson, który od roku 2013 pełni funkcję lekarza amerykańskiego prezydenta, powiedział podczas konferencji w Białym Dom, że przeprowadził szczegółowe badania jego stanu zdrowia Donalda Trumpa, pierwsze odkąd objął on najwyższy urząd w państwie.

Jackson powiedział, że w ciągu ostatniego roku kontaktował się z 71 – letnim Trumpem kilka razy dziennie i nie widział potrzeby przeprowadzania badań neurologicznych.

Ale nalegał na nie sam prezydent. Jackson wybrał i przeprowadził Montreal Cognitive Assessment podczas badania prezydenta w zeszłym tygodniu w Walter Reed National Military Medical Center.
To szeroko stosowana skala oceny zdolności poznawczych. Została stworzona w 1996 roku przez Ziad Nasreddine w Montrealu, w Quebecu.

Trump zdobył 30 na 30 punktów w montrealskiej skali. “Nic nie wskazuje na to, że ma jakieś problemy poznawcze” – powiedział Jackson. “Nie znalazłem powodu, by sądzić, że prezydent ma jakiekolwiek problemy z jego procesami myślowymi”.
Powiedział, że “ogólny stan zdrowia Trumpa jest doskonały”, dodając, że prezydent ma w większości normalne wyniki w kilku testach jego cholesterolu i zdrowia serca.
“Jego wyniki kardiologiczne podczas jego fizycznego badania były bardzo dobre, nadal cieszy się znaczącymi, długoterminowymi korzyściami kardiologicznymi i ogólnymi korzyściami zdrowotnymi, które zawdzięcza abstynencji od tytoniu i alkoholu” – powiedział Jackson.

“Wszystkie dane wskazują, że prezydent jest zdrowy i taki pozostanie przez czas swojej prezydentury” – dodał.

Ale orzeczenie o stanie zdrowia Trumpa nie był doskonałe. Ważący 239 funtów prezydent jest o jeden funt od poziomu, by być uważany za otyłego, przynajmniej według kalkulatora wskaźnika masy ciała Centers for Disease Control and Prevention.

Jackson powiedział, że prezydent nie ćwiczy i że jego poziom cholesterolu jest zbyt wysoki, mimo że używa leku Crestor, aby go obniżyć.
Lekarz stwierdził, że zaleca Trumpowi dawkę leku Crestor i pracuje z dietetykami i jego zespołem medycznym, aby opracować lepszy plan diety i ćwiczeń dla Trumpa, który, jak powiedział mógłby stracić od 10 do 15 funtów.

Jeden z reporterów obecnych podczas konferencji prasowej zapytał Jacksona, jak Trump może jeść tyle fast foodów i pić tak dużo dietetycznej coli, a mimo to mieć dobre wyniki.

“To się nazywa genetyka, nie wiem. Niektórzy ludzie mają dobre geny”
– odpowiedział Jackson.
Amerykański prezydent zażywa kilka innych leków, w tym małą dawkę aspiryny, by mieć zdrowe serce, krem na trądzik różowaty i multiwitaminę.
Jackson powiedział także, że prezydent bierze Propecia, lek na receptę przeciw łysieniu.
Pojawienie się lekarza w James S. Brady Press Briefing Room w Białym Domu zbiega się z narastającymi pytaniami o zdrowie psychiczne Trumpa.
Po wydaniu książki “Fire and Fury: Inside the Trump White House”, w której jej autor Michael Wolff maluje obraz chaotycznej administracji prowadzonej przez prezydenta nieprzygotowanego do pracy.
Donald Trump jest zadowolony z wyników badań i wydaje się, że jest to okazja, aby odeprzeć zarzuty zawarte w książce.
Jackson powiedział, że Trump nakazał Sarah Huckabee Sanders pełniącej funkcję sekretarza prasowego Białego Domu, by odpowiedziała na każde pytanie prasy dotyczące jego zdrowia. Jackson odpowiadał na pytania przez 56 minut.

Lekarz próbował odłożyć na bok kilka pytań zadawanych przez media w kwestii niedawnych publicznych wystąpień prezydenta.

W dwóch ostatnich przemówieniach, Trump wypowiadając swoje słowa zrobił sobie przerwę, by napić się wody, o co zapytali dziennikarze.
Jackson powiedział, że podał mu lek bez recepty Sudafed, który zmniejsza przekrwienie błony śluzowej górnych dróg oddechowych, szczególnie błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, co prowadzi do zmniejszenia obrzęku i ilości wydzieliny oraz udrożnienia nosa, co spowodowało suchość w ustach. Prezydent nie ma protez ani częściowych protez, powiedział jego lekarz.
Reporterzy pytali o wszystko, od poziomu cholesterolu Trumpa po jego miłość do McDonalda i nawyki związane z grą w golfa.

Media miały też krótki czas na zadanie pytań rzeczniczce Sanders na temat innych palących problemów, takich jak wulgarne uwagi Trumpa na temat niektórych krajów i ewentualną blokadę federalnych wydatków budżetowych (government shutdown).

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e