Opłaty za przejazd przez niektóre części Manhattanu

Kierowcy wjeżdżający w najbardziej zatłoczoną strefę Manhattanu mogliby uiszczać opłaty w wysokości ok. 12 dolarów – to propozycja zespołu powołanego przez gubernatora Andrew Cuomo w ramach inicjatywy Fix NYC. Wprowadzenie opłat ma na celu zmniejszenie zatłoczenia w centralnej dzielnicy biznesowej Manhattanu, jednocześnie zapewnić nowy strumień przychodów dla Metropolitan Transportation Authority.
Jeśli plan wprowadzenia opłat zostanie zatwierdzony, podróżujący poniżej 60. ulicy na Manhattanie będą musieli zapłacić 11,52 dol. za przejazd, W przypadku samochodów ciężarowych opłata wyniosłaby 25,34 dol., a taksówki i inne pojazdy do wynajęcia (FHV) widzą pomiędzy 2 – 5 dol.

Pieniądze z opłat za wjazd do centrum miasta byłyby stałym źródłem finansów z przeznaczeniem na niezbędne naprawy systemu tranzytowego miasta, który nadzoruje gubernator Cuomo.
Opłaty za taksówki i pojazdy ciężarowe mogłyby wejść w życie w ciągu roku, a za auta osobowe i do 2020 roku.

“Nie ulega wątpliwości, że musimy w końcu zająć się niezaprzeczalnym, rosnącym problemem zatłoczenia w centralnej dzielnicy biznesowej Manhattanu i przedstawić prawdziwy, realistyczny plan, który zostanie przegłosowany przez prawodawcę, by zebrać pieniądze na remonty MTA, nie podnosząc opłat za jazdę”
– powiedział gubernator Cuomo.
Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio powiedział, że nadal uważa że proponowany przez niego “podatek od milionerów” jest “najbardziej wiarygodnym i najbardziej sprawdzalnym sposobem uzyskania stałego finansowania dla MTA”.

Prezydent Bronksu Ruben Diaz Jr., również chce zapewnień, że środki trafią bezpośrednio do na transport publiczny.
“Jeśli propozycja wprowadzenie opłat za przejazd na Manhattanie zostanie wdrożona, zebrane fundusze muszą zostać przeznaczone na naprawę systemu metra w naszym mieście poprzez utworzenie specjalnego funduszu dla New York City Transit” – powiedział w oświadczeniu.

Nick Sifuentes, dyrektor wykonawczy Tri-State Transportation Campaign uważa, że Cuomo podjął pierwsze kroki w kierunku ostatecznego naprawienia nękanego kłopotami metra.
Stwierdził, że to sprawiedliwy sposób na pozyskanie funduszy na masowy transport.
„Prawie wszyscy, którzy podróżują do Midtown Manhattan, płacą za to, czy to za metro, autobus, Citi Bike, czy prom” – powiedział. “Jedynymi ludźmi, którzy nie płacą wcale są kierowcy – a te samochody zatykają nasze ulice, zanieczyszczają powietrze i szkodzą gospodarce”. Dodał, że uczciwe byłoby, gdyby kierowcy mieli także swój finansowy wkład.
Oszacowano, że dochód z opłat za wjazd na Manhattan wyniósłby od 1 miliarda do 1,5 miliarda dolarów.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e