Odsetek palaczy w stanie Nowy Jork jest na rekordowo niskim poziomie

Odsetek palaczy w stanie Nowy Jork jest na rekordowo niskim poziomie. Miejski departament zdrowia chce zachęcić kolejne osoby, by pożegnały się z nałogiem.

Gubernator Andrew Cuomo ogłosił we wtorek, że odsetek osób palących papierosy w Empire State wyniósł w 2016 r. 14,2%. To spadek o 22 punkty procentowe w stosunku do 2011 r.

Aktualny wskaźnik palaczy w USA wynosi 15,5%. Odsetek mieszkańców miasta Nowy Jork palących papierosy wyniósł w 2016 r. 11,5 procent. W 2011 r. było ich 16,2 procent.

W latach 2011-2016 udział procentowy palaczy wśród osób w wieku od 18 do 24 lat spadł z 21,6 procent do 11,7 procent. Wśród nowojorczyków bez dyplomu ukończenia szkoły średniej odnotowano spadek palaczy z 25,7 do 19,2 procent, a wśród zarabiających mniej niż 25.000 USD rocznie z 27,8 do 19,8 procent.

Jako główne czynniki stojące za spadkiem liczby palaczy Cuomo wskazuje na różne kampanie ostrzegające nowojorczyków o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem tytoniu oraz o stanowych i lokalnych programach zdrowotnych.

Miejska komisarz ds. zdrowia, dr Mary Bassett jest tego samego zdania i ma nadzieję, że zachęci do podjęcia tego kroku kolejne osoby. Ogłosiła właśnie nową kampanię, skierowaną przede wszystkim do nowojorczyków, którzy podjęli wcześniejsze próby rzucenia nałogu. Reklamy i plakaty, w których wystąpi też komisarz Bassett będą opierać się o doświadczenia osób, które wiele razy próbowały rzucić palenie, aż w końcu odniosły sukces.

“Jako były palacz wiem, jak trudno jest rzucić palenie. Walczyłam z rzuceniem palenia, pięć razy rzucałam aż zrobiłam to na dobre”
– powiedziała w oświadczeniu.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e