Od marca podwyżki MTA

Od marca będziemy więcej płacić za przejazd metrem. Miejski przewoźnik, Metropolitan Transportation Authority (MTA) zatwierdził dziś podwyżki.

Koszt przejazdu metrem w Nowym Jorku wzrośnie od 22 marca z $ 2,50 do 2,75 dol. Cena 30-dniowej MetroCard wzrośnie o 4,50 dol. , ze 112 do 116,50 dolarów. Opłata za 7-dniową nielimitowaną MetroCard wzrośnie o 1 dolara, z 30 do 31 dol.

Do 11 procent podniesiono zniżkę opłat przy zakupie MetroCard i będzie można ją otrzymać  kupując kartę już w cenie 5,50 dol.

Zarząd MTA zatwierdził również 4 proc. podwyżki na przejazdy Long Island Rail Road i Metro-North Railroad.

Wzrosną także opłaty za przejazd przez mosty i tunele pozostające w administracji MTA,  o 4 procent dla użytkowników e-ZPass i około 6 procent do 10 procent dla klientów płacących gotówką.

Mosty MTA: Triborough Bridge, Bronx–Whitestone Bridge, Verrazano–Narrows Bridge, Throgs Neck Bridge, Henry Hudson Bridge, Marine Parkway–Gil Hodges Memorial Bridge, Cross Bay Veterans Memorial Bridge

Tunele MTA: Brooklyn-Battery Tunnel, Queens – Midtown Tunnel

Ostatni raz podwyżki za przejazd środkami masowego transportu w Nowym Jorku (metro, autobusy) miały miejsce w 2013r. Wtedy koszt jednego przejazdu wzrósł z 2,25 do 2,50 dol.

Prezes MTA Thomas Prendergast powiedział, że  ten niewielki” wzrost taryfy  o 4 procent był konieczny, aby utrzymać poziom usług i zrównoważyć budżet

 

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e