Od maja będzie dostępne połączenie promowe między Rockway a Wall Street

Pierwszy z 20 nowych promów należących do miasta, wypłynie 1 maja na lokalne wody Nowego Jorku. Rockaway Ferry połączy Wall Street z dzielnicą Rockaway w Queensie. Miesiąc później, zostanie udostępnione połączenie promowe z Sunset Park w Brooklynie do Manhattanu.

“Wiosna i lato to dobry moment, by uruchomić serwis promowy, ponieważ więcej osób jest otwartych na jego wypróbowanie. Gdy pogoda jest przyjemna, stanie na pokładzie w słońcu to duża atrakcja” – powiedział Anthony Hogrebe, starszy wiceprezes New York City Economic Development Corporation. Agencja pomogła opracować i zrealizować plan nowych połączeń promowych w mieście Nowy Jork.

W tym roku, miasto podpisało 6 – letni kontrakt z firmą Hornblower Cruises & Events z siedzibą w San Francisco, która obecnie obsługuje rejsy do Statuy Wolności. I to ta firma będzie świadczyć usługi promowe na nowych trasach.

“Będzie to napęd ekonomiczny dla firm w tej okolicy”
– zaznaczył Hogrebe mówiąc o Rockaway Ferry, który będzie zlokalizowany przy Beach 108th Street i Beach Channel Drive.

Ale podstawowe obawy, co dał jasno do zrozumienia, mają osoby dojeżdżające do pracy i liczą na większy dostęp do miasta.
Priorytety dotyczące tras i dat rozpoczęcia usługi zostały określone dzięki badaniom dotyczącym potrzeb społeczności lokalnych w kwestii rozszerzenia opcji transportu, a także gotowości danych lokalizacji do zagospodarowania miejsca na przystań promową.

“Staramy się rozwiązać problemy związane z historycznymi pustyniami tranzytowymi i upewnić się, że umieszczamy przystanie w miejscach, do których spacerem może dotrzeć większość osób, którzy ich potrzebują,” na przykład w pobliżu publicznych kompleksów mieszkaniowych”
– powiedział Hogrebe.

Rockaway było idealnym miejscem na start, nie tylko dlatego, że będzie to świetne miejsce na biznes przy plaży, ale dlatego, że był tam awaryjny przystanek promu przez 500 dni, po tym, jak huragan Sandy wyłączył usługę nowojorskiego metra linii A docierającej do tego miejsca.

Jak powiedział Hogrebe, był to bardzo popularny środek transportu, ze średnią dzienną liczbą pasażerów 600 osób.

1 czerwca zostanie uruchomiona linia South Brooklyn, z przystankami w dzielnicach: Bay Ridge, Red Hook, Brooklyn Bridge Park, Dumbo i Wall Street. Prom z Astorii, z przystankami: East 34th Street, Long Island City, Roosevelt Island i Wall Street będzie pływał od sierpnia.

Władze miasto przewidują, że do 2019 r., liczba przejazdów pasażerów NYC Ferry przekroczy 4,6 mln rocznie.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e