Przyłapani na posiadaniu marihuany w Nowym Jorku zapłacą tylko grzywnę

Osobom przyłapanym w Nowym Jorku na posiadaniu niewielkiej ilości marihuany nie grozi już areszt czy oskarżenie karne. Zapłacą tylko grzywnę.

Nowe prawo w sprawie marihuany, to przełom w polityce dotyczącej kwestii posiadania narkotyków w Wielkim Jabłku.

Burmistrz Bill de Blasio i komisarz policji William Bratton zakomunikowali w ubiegłym tygodniu, że zamiast aresztowania pod zarzutem wykroczenia, które niesie za sobą potencjalną karę więzienia na okres do trzech miesięcy, osoba, która będzie miała przy sobie do 25 gram marihuany nie trafi do więzienia, ale otrzyma wezwanie do sądu lub zostanie jej wręczony mandat w wysokości 100 dolarów.
W ramach nowej polityki, ludzie przyłapani na paleniu marihuany w miejscu publicznym nadal będą aresztowani.

Dotychczas nowojorska policja aresztowała za posiadanie marihuany tysiące osób rocznie.
Jest to „inteligentna polityka, bezpieczna dla nowojorczyków, ale też jest to bardziej sprawiedliwa polityka”- powiedział burmistrz Bill de Blasio, demokrata, który w obliczu presji, aby dotrzymać obietnicy danej podczas kampanii wyborczej chce zmniejszyć liczbę ponad 20.000 takich aresztowań rocznie.

W latach 1978 – 1995 liczba aresztowań za posiadanie marihuany wynosiła średnio 2.100. W roku 2011 było ich 50.700. W wyniku policyjnych praktyk i niektórych zmian w polityce ilość zatrzymanych w roku ubiegłym spadła do 28.600. W roku bieżącym odnotowano dotychczas 24.080 aresztowań.
Według badań Queens College, w 86 proc. aresztowanymi przez NYPD z tego powodu w pierwszych ośmiu miesiącach roku byli czarnoskórzy i Latynosi.

EJ
Zdjęcie: liberadamaria – photo on flickr

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e