Od 9 września fotoradary w pobliżu szkół publicznych

Miasto Nowy Jork zwiększa swoje wysiłki, by wychwytywać kierowców łamiących prawo i jeżdzących zbyt szybko w pobliżu szkół.

Z końcem czerwca prawodawcy z Albany zatwierdzili przepisy zezwalające na zainstalowanie w strefach szkolnych na terenie miasta Nowy Jork kamer rejestrujacych kierowców jeżdżących z nadmierną prędkością. Na początku sierpnia ustawę podpisał gubernator Andrew Cuomo. Fotoradary mają zapobiec coraz większej liczbie wypadków dzieci ze skutkiem smiertelnym w okolicach nowojorskich szkół.
Jak poinformował dziś burmistrz Nowego Jorku, Michael Bloomberg, od 9 września, czyli w dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego, w wybranych oszarach zaczną działać fotoradary rejestrujące przekraczających prędkość kierowców.

W ramach pęcioletniego programu pilotażowego, w pięciu gminach miasta, w pobliżu szkół działać będzie 20 przenośnych kamer, które będą zmieniać miejsce swojej lokalizacji.

W pierwszych tygodniach działania kamer do „złapanych” kierowców, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o 10 lub więcej mil, DOT będzie wysyłał ostrzeżenia. Ostatecznie łamiący prawo zmotoryzowani będą karani 50 dolarami grzywny.

Od 2001 roku, liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowych spadła o 30 procent, ale nadmierna prędkość jest nadal najczęstszym czynnikiem powodujących takie zdarzenia na nowojorskich ulicach. W 2012 r. zanotowano 81 śmiertelnych przypadków w wyniku kolizji, około 30 procent wszystkich śmiertelnych ofiar na drogach.

Dowiedziono, że jeśli kierowca uderzy w dziecko, jadąc z prędkością 40 mil na godzinę, na 70 procent ono zginie. Jeśli będzie jechał 30 mil na godzinę, jego szanse przeżycia wzrastają do 80 procent.

Przygotowała: Ewa Jaczynski
Zdjęcie: Ewa Jaczynski

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e