Od 22 marca podwyżki za przejazdy metrem, tunelami i mostami

Od niedzieli, 22 marca w Nowym Jorku wzrastają opłaty za przejazdy środkami transportu publicznego. Więcej zapłacimy też za korzystanie z mostów i tuneli.

Koszt przejazdu metrem w Nowym Jorku wzrasta z 2,50 do 2,75 dol. Cenę 30-dniowej MetroCard podniesiono o 4,50 dol. , ze 112 do 116,50 dolarów. Opłata za 7-dniową nielimitowaną MetroCard wyniesie 31 dol.

Do 11 procent podniesiono zniżkę opłat przy zakupie MetroCard i będzie można ją otrzymać kupując kartę już w cenie 5,50 dol.
O 4 proc. więcej zapłacą ci, którzy korzystają z Long Island Rail Road i Metro-North Railroad.

Wzrosną także opłaty za przejazd przez mosty i tunele pozostające w administracji MTA, o 4 procent dla użytkowników e-ZPass i około 6 procent do 10 procent dla klientów płacących gotówką.

Mosty MTA: Triborough Bridge, Bronx–Whitestone Bridge, Verrazano–Narrows Bridge, Throgs Neck Bridge, Henry Hudson Bridge, Marine Parkway–Gil Hodges Memorial Bridge, Cross Bay Veterans Memorial Bridge
Tunele MTA: Brooklyn-Battery Tunnel, Queens – Midtown Tunnel

Ostatni raz podwyżki za przejazd środkami masowego transportu w Nowym Jorku (metro, autobusy) miały miejsce w 2013r. Wtedy koszt jednego przejazdu wzrósł z 2,25 do 2,50 dol.
Prezes MTA Thomas Prendergast powiedział, że ten “niewielki” wzrost taryfy o 4 procent był konieczny, aby utrzymać poziom usług i zrównoważyć budżet.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e