O około 400 procent mniej ważnych regulacji w pierwszym roku urzędowania Trumpa

Administracja prezydenta Donalda Trumpa ogłosiła o około 400 procent mniej ważnych regulacji w pierwszym roku urzędowania niż uczyniono to w ostatnim roku rządów jego poprzednika, Baracka Obamy.

Federalne agencje opublikowały 119 znaczących przepisów w 2016 r., w ostatnim roku Baracka Obamy jako prezydenta USA. Po tym, jak w styczniu 2017 r. urząd objął Donald Trump, zostało opublikowanych tylko 29 zmian regulacyjnych, zauważył Sam Batkins, który wcześniej pracował jako ekspert ds. regulacji w American Action Forum.

Ważne przepisy to te, które mają kosztować gospodarkę co najmniej 100 milionów dolarów i muszą zostać przekazane do Government Accountability Office (GAO), zanim zaczną obowiązywać.

Cięcia regulacji, to główne priorytety w pierwszym roku urzędowania Trumpa Trump. Podpisał on polecenia ustanowienia komitetów w agencjach federalnych w celu wyszczególnienia zasad, których należy się pozbyć lub je usprawnić.

Biały Dom ogłosił niedawno likwidację 635 rozporządzeń, uczynienie nieaktywnymi 244 nieaktywnymi i zawieszenie 700, dzięki czemu uzyskano oszczędności na poziomie 8,1 mld USD. Trump zapowiedział ponadto, że działania deregulacyjne będą kontynuowane w 2018 r. i poprosił urzędników o anulowanie trzech starych rozporządzeń w przypadku wprowadzenia każdego nowego przepisu.

Wiele cięć regulacyjnych rozzłościło grupy liberalne, zwłaszcza ekologów. Trump cofnął bowiem przepisy z czasów Obamy dotyczące odwiertów ropy i gazu, a nawet uchylił przepisy dotyczące globalnego ocieplenia podpisane przez byłego prezydenta Baracka Obamę.
Agencja Ochrony Środowiska (EPA) ogłosiła uchylenie w październiku planu czystej energii (CPP), który zmusiłby więcej elektrowni węglowych do zamknięcia. EPA stwierdziła, że uchylenie tej zasady pozwoliłoby zaoszczędzić 33 miliardy dolarów dzięki uniknięciu kosztów regulacyjnych.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e