NYPD zabezpiecza krytyczne miejsca hiszpańskie w mieście

Mimo że w czwartek doszło do ataku terrorystycznego w popularnym miejscu Barcelony, licznie odwiedzanym przez turystów, podobnie jak Times Square, nowojorska policja nie wprowadzi żadnych dodatkowych środków bezpieczeństwa, poinformował rzecznik NYPD. Policja zabezpiecza krytyczne miejsca hiszpańskie w mieście.

„Mamy już pokaźne zasoby” – powiedział szef ds. bezpieczeństwa Timothy Trainor o zabezpieczeniu Times Square.
Ale policja przekierowała swoich funkcjonariuszy do hiszpańskiej misji i biura turystycznego, dodał Trainor.

W czwartek napastnicy w rozpędzonej furgonetce uderzyli w tłum ludzi na Las Ramblas, w turystycznym Barcelony. Nie żyje 14 osób, 130 jest rannych. Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

Przypomnijmy, że w maju na Times Square doszło do podobnego incydentu. Richard Rojas wjechał swoim autem na chodniki, zabijając 18-letniego turystę Alyssę Elsman z Michigan i raniąc 22 innych osób. Zgodnie z aktami sądowymi, Rojas został oskarżony o zabójstwo i usiłowanie popełnienia zabójstwa, ale nie przyznał się do winy. Powiedział policji, że palił marihuanę w połączeniu z PCP.

W odpowiedzi na to zdarzenie, NYPD zainstalował więcej betonowych barier wzdłuż krawędzi chodników, tworzących bariery dla pojazdów.

Strefa dla pieszych na Times Square jest podobna do Las Ramblas, są tu uliczni wykonawcy, restauracje, kioski i hotele. Strefy dla pieszych na Times Square chronione są metalowymi słupkami i betonowymi barierami.
Szef jednostki ds. antyterroryzmu NYPD James Waters powiedział, że departament nie zmienił swojej podstawowej pozycji w zakresie bezpieczeństwa i wielokrotnie powtórzył, że w odpowiedzi na atak w Barcelonie, przesunięcie jednostek dowodzenia do krytycznych obszarów rządu hiszpańskiego podjęto z “nadmiaru ostrożności”.

Chociaż NYPD nie ma planów, by powziąć dodatkowe środki bezpieczeństwa wokół Times Square, współpracuje ze swoimi odpowiednikami za granicą w celu zbierania informacji o potencjalnych zagrożeniach.

Szef ds. bezpieczeństwa, Timothy Trainor powiedział, że departament dokona oceny, by ustalić, jakie środki lub mechanizmy zostały wykorzystane w Barcelonie i stwierdzi w jaki sposób mogliby złagodzić ewentualny taki atak w Stanach Zjednoczonych.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e