NYPD: Publikacja danych przez Buzzfeed może zagrozić bezpieczeństwu funkcjonariuszy

Strona internetowa Buzzfeed opublikowała bazę danych dotyczących postępowań dyscyplinarnych wobec funkcjonariuszy NYPD. Poinformowano, że niezwykle ważny interes publiczny spowodował podjęcie decyzji o ich upublicznieniu.

Dane obejmują lata 2011-2015. Są tam pełne imiona i nazwiska funkcjonariuszy, stopnie i stanowiska dowodzenia oficerów oraz informacje dlaczego zostali zdyscyplinowani.
Zgodnie z ustawą o tajemnicy obowiązującej w stanie Nowy Jork, w 2016 r., NYPD zaprzestał ich publikowania.

Nowojorska policja próbowała zablokować Buzzfeed, by witryna nie ujawniła danych, twierdząc że funkcjonariusze są narażeni na odwet z powodu potencjalnie bezpodstawnych zarzutów.

“BuzzFeed został poinformowany, że udostępnienie tych danych w ten sposób naruszy warunki i postanowienia 50A – zdają sobie sprawę z tego, że takie działanie przez ujawnienie ich nazwisk i numery podatkowe oraz komend, w których pracują – potencjalnie zagraża bezpieczeństwu policji oficerów, ale i tak to zrobili”-
powiedział zastępca komisarza Kevin Richardson.

Buzzfeed odkrył, że ponad 300 funkcjonariuszy otrzymało reprymendy lub kary za poważne przestępstwa, takie jak użycie nadmiernej siły lub kłamanie pod przysięgą.
Informacje te udostępniło stronie internetowej anonimowe źródło.
NYPD próbuje znaleźć źródło wycieku.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e