NYPD ponownie zbada zarzuty o przestępstw seksualnych przeciwko Harveyowi Weinsteinowi

Departament Policji w Nowym Jorku ponownie zajmie się sprawę Harveya Weinsteina w następstwie nowych zarzutów dotyczących molestowania seksualnego kobiet.

Gwiazdy takie jak Angelina Jolie, Ashley Judd i Gwyneth Paltrow należą do tych, które mówią, że od dziesięcioleci producent filmowy nękał i wykorzystywał kobiety w Hollywood.

Szef detektywów NYPD Robert Boyce nakazał śledczym, by przyjrzeli się ponownie sprawie upadłego potentata filmowego, po tym jak pojawiły się nowe sensacje w sprawie molestowań seksualnych.

Daily News donosi, że śledczy ds. molestowań seksualnych przeanalizują zeznania dwóch kobiet, które dotąd oskarżyły Weinsteina o to wykroczenie.
Aktorka Lucia Evans twierdziła, że Weinstein zmusił ją do odbycia seksu oralnego w swoim biurze w dzielnicy Tribeca w 2004 roku, o czym donosił magazyn New Yorker.
Upubliczniono też nagranie dźwiękowe dokonane w trakcie operacji policyjnej NYPD w 2015 roku, w którym Weinstein przyznaje się do obmacywania modelki Ambra Battilana Gutierrez.

Prokurator dzielnicy Manhattan, Cy Vance Jr., nie wniósł oskarżeń przeciwko 65-letniemu producentowi filmowemu, nalegając, aby policja zlekceważyła sprawę.

Cyrus Vance broni swojej decyzji, by po śledztwie w 2015 roku nie ścigać Weinsteina. Mówi, że nie ma wystarczających dowodów na dalsze działania.
Adwokaci potentata filmowego przekazali 10.000 dolarów kampanii Vance, gdy sprawa została usunięta.
Jedno ze źródeł, na które powołuje się Daily News twierdzi, że departament nie planuje ponownego otwarcia sprawy Battilany Gutierrez.

Harvey Weinstein jest nowojorczykiem. Wraz z bratem Bobem założył wytwórnię filmową Miramax oraz The Weinstein Company. W 1998 otrzymał Oscara za najlepszy film za Zakochanego Szekspira. Był także producentem takich filmów jak: Pulp Fiction, Angielski pacjent, Gangi Nowego Jorku czy filmowej trylogii Władca Pierścieni.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e