NYC Restaurant Week w Nowym Jorku

Dwa razy w roku, w okresie zimowym i letnim w Wielkim Jabłku odbywa się NYC Restaurant Week. Wtedy to najlepsze nowojorskie lokale serwują swoje menu w cenach przystępnych na każdą kieszeń.

NYC Restaurant Week rozpoczyna się 24 lipca i potrwa nie tydzień, a znacznie dłużej, bo prawie miesiąc, do 18 sierpnia.
Restauracje biorące udział w tej akcji, a jest ich 400, oferować będą trzydaniowy lunch za 29 dolarów i trzydaniowy obiad/kolację w cenie 42 dolary. Ceny te nie zawierają opłat za napoje ani napiwków.

NYC Restaurant Week po raz pierwszy zorganizowano w 1992 roku. Miało to być jednorazowe wydarzenie kulinarne z okazji Narodowej Konwencji Demokratów (Democratic National Convention) w Nowym Jorku. W przedsięwzięciu wzięło wówczas udział 95 restauracji. Pomysł ten bardzo spodobał się gościom oraz mieszkańcom miasta, którzy mogli spożyć lunch w najatrakcyjniejszych restauracjach stolicy świata za jedyne $ 19,92. Postanowiono więc, że Restaurant Week NYC będzie się odbywał cyklicznie.

NYC Restaurant Week jest wspaniałą okazją, by zasmakować wielu kuchni świata i odwiedzić lokale, które na co dzień omijamy, bowiem zwyczajnie nas na nie nie stać. To propozycja dla głodnych wrażeń, prawdziwy kulinarny zawrót głowy. Należy pamiętać, że zainteresowanie jest dużo, dlatego więc warto rezerwować stoliki wcześniej.
Lista restauracji biorących udział w NYC Restaurant Week oraz rezerwacje na stronie:
http://www.nycgo.com/restaurantweek/?a=1&b=1&pid=hp-hero-drgbl-3

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e