NYC Ferry dokonuje zmian na trasie Soundview

Począwszy od przyszłego lata, Hornblower – firma obsługująca połączenie promowe Soundview doda na tej trasie nowy przystanek – East 34th Street. Z kolei prom nie będzie się zatrzymywał przy East 62nd Street.

Z uwagi na zastrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa pasażerów, NYC Ferry informuje o zmianach usługi na trasie Soundview. Zostaną one wprowadzone w przyszłym roku.

Jak informuje New York City Economic Development Corporation (NYCEDC), nowy przystanek – East 34th Street zostanie dodany, by pasażerom z Bronsu łatwiej było dostać się do śródmieścia.

Ze względu na obawy związane z bezpieczeństwem nie będzie proponowanego przystanku East 62nd Street. Agencja tłumaczy, że powodem jest ograniczona przestrzeń i duży ruch barek. Przystanek East 62nd Street „stanowiłby poważne obawy dotyczące bezpieczeństwa dla wspólnoty regulacyjnej i morskiej, których nie można rozwiązać w sposób praktyczny”.

Dodanie East 34th Street zapewni trzy przystanki na Manhattanie i ułatwi dostęp do innych tras promowych obsługiwanych przez Hornblower wzdłuż East River i do Astorii, która rozpocznie swą działalność od 29 sierpnia i do Lower East Side, gdzie promy wypłyną na wody latem w przyszłym roku.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e