NTSB: kierowca autobusu, który spowodował śmiertelny wypadek, jechał z dwukrotnie większą prędkością niż dozwolona

Według władz federalnych, prywatny autobus, który w poniedziałek rano w Queensie wjechał w autobus MTA, jechał z dwukrotnie większą prędkością niż dozwolona. Zginęły 3 osoby, a 17 zostało rannych.

Krajowa Rada ds. Bezpieczeństwa Transportu (National Transportation Safety Board, NTSB) prowadzi dochodzenie w sprawi traicznego w skutkach wypadku. Zgodne ze wstępnymi ustaleniami, kierowca autobusu Dahlia, który w poniedziałek około 6:15 rano wjechał w bok autobusu miejskiego, w momencie uderzenia miał na liczniku ponad dwukrotnie większą prędkość niż dozwolona. NTSB informuje, że pędził on z prędkością 54 – 62 mile na godzinę, w obszarze, gdzie obowiązuje 25 mil na godzinę.

Kierowca autobusu Dahlia, 49 – letni Raymond Mong zginął w wypadku. Mong wcześniej był kierowcą MTA, ale został zwolniony w 2015 roku. W 2015 roku Mong został aresztowany w Connecticut za jazdę pod wpływem alkoholu. Gdy na I-95 w East Haven kierował Hondą Accord, wjechał w tył jego auta inny samochód, a on z kolei uderzył w trzeci samochód. Uciekł z miejsca wypadku, ale później znalazł go policja. Został skazany na sześć miesięcy więzienia.

Firma Dahlia Travel and Tours ma ma woim koncie wielokrotne naruszenia przepisów drogowych i dwa wczesniejsze wypadki, w których zginęły dwie osoby, a kilkanaście zostało rannych.
Pozostałe dwie ofiary to 68-letni Henryk Wdowiak i 55-letni Gregory Liljefors.
Zdaniem policji, Wdowiak w momencie zdarzenia szedł chodnikiem. Został przygnieciony przez jeden z autobusów, zmarrł na miejscu. Liljefors, pasażer w autobusie MTA, zmarł w szpitalu NewYork-Presbyterian Hospital w Queensie.

Wdowiak był emerytowanym pilotem, pracował jako konserwator budynków. Przybył do Stanów Zjednoczonych z Polski około 20 lat temu. Zazwyczaj do pracy jeździł autobusem i metro, ale ostatnio dla zdrowia zaczął chodzić.

Kierowca autobusu MTA, 14 pasażerów i dwie osoby z drugiego pojazdu odniosły obrażenia i zostały zabrane do pobliskich szpitali.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e