Nowy singiel Haliny Benedyk i Marco Antonelli

Ich wspólny przebój “Frontiera” był jednym z hitów Festiwalu w Sopocie w 1984 roku. Po wielu latach muzyczne drogi Haliny Benedyk i Marco Antonelli ponownie się skrzyżowały i w 2011 r. powstała płyta polsko – włoskiego duetu. Tym razem prezentują swój najnowszy teledysk do utworu “Solo Noi”.

„Solo Noi” zostało skomponowane i zaaranżowane przez Aleksandra Maliszewskiego, kompozytora i dyrygenta orkiestry Alex Band. Na gitarach zagrał Mieczysław Jurecki, na perkusji Dariusz Kaliszuk. Tekst napisał przyjaciel Marco, Alfredo Mormone. Duet nagrał teledysk do utworu w Neapolu (mieście rodzinnym Marco) we wrześniu br. „Solo Noi” – w tłumaczeniu „Tylko My” – to piosenka o miłości, tej jedynej i prawdziwej, którą niektórzy mają szansę przeżyć.

Halina Benedyk po raz pierwszy zaistniała na scenie w latach 80, jeszcze jako nastolatka. Spośród wielu kandydatek została wybrana do duetu z Włochem z Neapolu Marco Antonelli’m i zaśpiewała z nim podczas Festiwalu w Sopocie w 1984 roku. Podbili serca publiczności utworem ‘Frontiera’, którym wywalczyli 3 miejsce w konkursie piosenki.

Halina Benedyk i Marco Antonelli podczas występu w Sopocie w 1984 r.

Festiwalowy sukces przerodził się w niezwykle gorąco przyjętą przez widzów trasę koncertową po Polsce, w towarzystwie orkiestry Jerzego Miliana.
Duet spotkał się ponownie po 26 latach i w 2011 roku wydał płytę zatytułowaną “Frontiera”, która zebrała doskonałe opinie zarówno wśród wiernych fanów, jak i środowiska muzycznego.
Po kolejnych pięciu latach przerwy wracają ponownie na rynek muzyczny z nowym teledyskiem do utworu “Solo Noi”. Czy ma szansę stać się hitem, oceńcie sami.
Meteriały prasowe

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e