Nowy park z atrakcjami na Governors Island

Od wtorku miasto udostępnia nowy park na 70-hektarowej Governors Island. The Hills to najnowszy przebudowany kawałek wyspy, która niegdyś była bazą armii USA i straży przybrzeżnej.

The Hills, to przedsięwzięcie publiczno-prywatne, którego koszt wyniósł 71 mln dolarów. Zajmuje 10 hektarów wyspy. Powstały tam cztery sztuczne trawiaste wzgórza, zjeżdżalnie i artystyczne instalacje. Park oferuje widok na nowojorski port. Z miejsca tego można także podziwiać panoramę Manhattanu, Brooklynu i New Jersey.

Cztery wzgórza wykonano z gruzów zburzonych budowli na wyspie. Ich wysokość wynosi 26 – 70 stóp. Najwyższy nosi nazwę Outlook Hill. Na wzgórzu wyspy stanęła chata – instalacja artystyczna zaprojektowana przez angielską artystkę Rachel Whiteread.

Projekt parku 0po części sfinansowało miasto Nowy Jork, fundusze pochodzą też z prywatnych darowizn. 15 mln dolarów na ten cel przekazał Eric Schmidt, prezes wykonawczy Alphabet Inc. i jego żona, Wendy.

Governors Island (Wyspa Gubernatorów) leży przy południowym krańcu Manhattanu i u wybrzeża Brooklynu (między Brooklyn Heights i Red Hook). Była niegdyś bazą wojskową i straży przybrzeżnej. W 2010 roku przeszła w administrację miasta Nowy Jork, które utworzyło organizację Trust of Governors Island. Jej zadaniem było zaplanowanie przebudowy wyspy tak, by stała się ona wielką, otwartą przestrzenią publiczną i edukacyjną oraz zrealizowanie tych planów. Po transformacji wyspa jest teraz miejscem odpoczynku i rekreacji.
Governors Island przyciąga ponad 2000 osób dziennie, około 6000 w weekendy.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e