Nowy Jork przywitał Nowy Rok

Mimo przeszywającego chłodu tłumy nowojorczyków i przybyłych do miasta gości przywitały Nowy Rok na Times Square. W zabawie uczestniczyło ponad milion osób.
Zgodnie z tradycją, na minutę przed północą z głośników popłynął hit Johna Lennona “Imagine” , a burmistrz Wielkiego Jabłka uruchomił kryształową kulę, nowojorski symbol nadejścia Nowego Roku. Zaraz potem rozbłysnął neon „2015”, na głowy uczestniczących w zabawie posypało się konfetti, a w niebo wystrzeliły fajerwerki i zabrzmiała piosenka “New York, New York w wykonaniu Franka Sinatry. Pocałunkom i życzeniom nie było końca.

Tegoroczną zabawę uświetniły występy gwiazd, m.in. Taylor Swift, Florida Georgia Line, Idina Menzel, Of a Revolution (O.A.R.), American Authors, Alejandra Guzmán, Jencarlos Canela.

Oficjalnym partnerem tegorocznej imprezy sylwestrowej na Times Square była organizacja humanitarna International Rescue Committee (IRC) pomagająca uchodźcom i osobom przesiedlonych w wyniku wojen, prześladowań lub klęsk żywiołowych. Jej prezydent – David Miliband oraz czterech przedstawicieli: 16 – letnia Sonam Lama – uchodźca z Tybetu, dwie afrykańskie modelki – Nykhor Paul i Alek Wek oraz Jencarlos Canela – amerykański aktor i piosenkarz, syn kubańskich emigrantów towarzyszyło burmistrzowi Billowi de Blasio podczas finałowego odliczania i opuszczania nowojorskiej kuli.

Nad bezpieczeństwem biesiadników czuwało tysiące policjantów, w tym jednostki specjalizujące się w wykrywaniu bomb i przeszkolone w przypadku zagrożeń chemicznych i biologicznych.
Komisarz policji William Bratton zapewniał przed imprezą, że nie było żadnych konkretnych gróźb o atakach terrorystycznych na Times Square.
Podczas gdy na Times Square odbywała się zabawa sylwestrowa na Union Square zebrali się demonstranci, którzy zorganizowali antypolicyjny protest. Jak podaje CBS, około 70 osób zamierzało przejść Szóstą Aleją do Times Square. Zatrzymali ich policjanci i pouczyli, że mogą być aresztowani za zakłócanie porządku.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e