Nowy Jork największym importerem przemycanych papierosów

Zgodnie z nowym raportem, mimo starań władz, by zniechęcić nowojorczyków do palenia, w Empire State wciąż jest wielu palaczy. Gros z nich z nich wydaje się omijać wysoki podatek na wyroby tytoniowe w Nowym Jorku i kupuje przemycane papierosy.

Stanowa Organizacja Podatkowa (Tax Foundation ) oceniła, że Nowy Jork “jest największym importerem przemycanych papierosów, co stanowi 56,8% całkowitego zużycia papierosów w tym stanie”.

Wykazano, że przemyt papierosów wzrósł od 2006 r. w Nowym Jorku o 59 procent. Podobnie jest ze stopą podatkową, która w tym samym przedziale czasowym wzrosła o 190 procent.
Zgodnie z Tax Foundation, w 2015 roku stan Nowy Jork stracił 1,63 miliarda dolarów z powodu nieopodatkowanej sprzedaży papierosów.

Do każdej paczki papierosów zakupionych w Nowym Jorku dolicz się podatek stanowy wynoszącym 4,35 USD i dodatkowo 1,50 USD podatku miejskiego, co oznacza, że są to najwyższe podatki od papierosów w tym kraju.
Jak wynika z raportu, przemyt nielegalnych papierosów w 2015 roku kosztował miasto około 740 milionów dolarów, a stan dodatkowe 895 milionów dolarów.

“Różnice we wzroście podatku od papierosów sprawiły, że ich przemyt był zarówno problemem narodowym, jak i w niektórych przypadkach lukratywnym przestępczym przedsięwzięciem” – czytamy w raporcie.

W sierpniu burmistrz Bill de Blasio ogłosił siedem projektów ustaw, które mają na celu zmniejszenie liczby palaczy papierosów w mieście o 160 000 do 2020 roku.

Wśród przepisów są: wzrost cen za paczkę papierosów z 10,50 do 13 USD, ograniczenie liczby sprzedawców detalicznych z licencjami na tytoń, a jednocześnie zmniejszenie liczby sprzedawców o połowę i zakazanie sprzedaży wyrobów tytoniowych popularnym sklepom – sieciom aptek.

Burmistrz de Blasio poinformował w sierpniu, że odsetek palaczy tytoniu w mieście spadł do 14,3 procent w 2015 roku z 21,5 procent w 2002 roku, rok przed wprowadzeniem zakazów palenia w miejscach publicznych w całym stanie.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e