Nowy album Pink Floyd już 10 listopada

Znane są już wszystkie szczegóły nowel płyty legendarnej grupy Pink Floyd. Album, zatytułowany “The Endless River”, ukaże się 10 listopada i pojawi się w kilku różnych wersjach wydawniczych – od podstawowej, w postaci płyty z książeczką w twardej oprawie, poprzez kilka zestawów kolekcjonerskich zawierających różne dodatki, a na luksusowej edycji z płytami winylowymi i BlueRay kończąc.

“The Endless River” to 18 kompozycji, które muzycy napisali w trakcie sesji do płyty “The Division Bell”. W ich powstawanie zaangażowani byli David Gilmour, nieżyjący już Rick Wright i Nick Mason. Produkcję wzięli na siebie David Gilmour, Phil Manzanera (znany m.in. z Roxy Music), Martin “Youth” Glover (muzyk zespołu Killing Joke) oraz Andy Jackson.

“Punktem wyjścia była dla nas muzyka skomponowana w 1993 roku, w czasie sesji do płyty ‘The Division Bell’ – podkreśla David Gilmour. – Przesłuchaliśmy ponad 20 godzin materiału, który nagraliśmy we trzech, wybierając to, nad czym chcemy pracować dalej. Przez ostatni rok dodaliśmy trochę nowych fragmentów, ponownie zarejestrowaliśmy inne, po czym zaprzęgliśmy do pracy nowe technologie, aby otrzymać album Pink Floyd godny XXI wieku. Ricka już nie ma, nie będzie mógł już z nami nagrywać. Dlatego uznaliśmy, że dobrze by było, żeby te nowe wersje ujrzały światło dzienne” – wyjaśnia lider legedarnej grupy. “To nasz hołd dla Ricka. Dobry sposób pokazania, co zrobił dla Pink Floyd, jak ważną był postacią dla zespołu” – dodaje Nick Mason.

“The Endless River” to w przeważającej mierze płyta instrumentalna, za wyjątkiem utworu “Louder Than Words”, do którego tekst napisała żona Davida Gilmoura, Polly Samson.

Zdjęcie na okładkę albumu wykonał zaledwie 18-letni Egipcjanin Ahmed Emad Eldin, a jego obróbkę zrobiła agencja Stylorouge. Wyboru fotografii na awers okładki dokonał Aubrey “Po” Powell, partner zmarłego w 2013 roku genialnego Storma Thorgersona, projektanta okładek, współpracującego również z Pink Floyd.

Utwory, które znalazły się na podstawowej edycji płyty “The Endless River”:
1. Things Left Unsaid
2. It’s What We Do
3. Ebb and Flow
4. Sum
5. Skins
6. Unsung
7. Anisina
8. Lost Art of Conversation
9. On Noodle Street
10. Night Light
11. Allons-y (1)
12. Autumn ’68
13. Allons-y (2)
14. Talkin’ Hawkin’
15. Calling
16. Eyes to Pearls
17. Surfacing
18. Louder Than Words

Więcej informacji na temat płyty “The Endless River” można znaleźć na stronie: www.pinkfloyd.com/theendlessriver

Zawartośc poszczególnych wersji albumu “The Endless River”:

Pink Foyd-The Endless River

Opracował: Wojciech Maślanka (na podstawie materiałów promocyjnych)
Zdjęcia: Materiały promocyjne

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e