Nowości singlowe – tydzień 3.

Ania Rusowicz – “Ja i Ty”

“Ja i Ty” – po rewelacyjnie przyjętym debiucie piosenką “Ślepa miłość” utrzymanym w klimacie lat 60′-70′ Ania Rusowicz proponuje drugi singiel z płyty zatytułowanej „Mój Big-Bit”. Ania jest córką słynnej Ady Rusowicz. Płyta “Mój Big-Bit” zawiera 6 autorskich kompozycji oraz 6 coverów z repertuaru Ady Rusowicz, które wykonywała ona z zespołem Niebiesko-Czarni na przełomie lat 60′ i 70′. Płyta jest silnym nawiązaniem do najbardziej twórczego okresu w muzyce lat 60′-70′, do vintage’owego brzmienia, bez elektroniki i tanich efektów, ale z nowoczesnymi aranżacjami. W projekt zaangażowali się czołowi twórcy młodego pokolenia specjalizujący się w brzmieniach z tamtej epoki, czyli Kuba Galiński i Robert Cichy (znani ze współpracy z Anią Dąbrowską).

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Ania Rusowicz-Ja i Ty.mp3″][/gplayer]


Basia feat. Mietek Szcześniak – “Wandering”

“Wandering” – najnowszy singiel Basi Trzetrzelewsiej nagrany wspólnie z Mietkiem Szcześniakiem to jeden z dwóch studyjnych utworów z jej ostatniej, koncertowej płyty. Po wydaniu poprzedniego albumu “It’s That Girl Again”, w kwietniu 2009 roku, Basia i Danny White wraz z zespołem wyruszyli w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i Europie. Przyjęcie publiczności było tak entuzjastyczne, że kiedy nadarzyła się okazja aby jeden z tych występów zarejestrować, zgodzili się bez wahania. Nagrania na “From Newport to London: Greatest Hits Live… And More” pochodzą z koncertu, który odbył się w Łodzi w czerwcu 2011 roku.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Basia feat. Mietek Szczesniak-Wandering.mp3″][/gplayer]


Duże Pe vs P.A.F.F. feat. Earl Jacob – “Wolny czas”

“Wolny czas” – to drugi singiel promujący mixtape Duże Pe – “Nowoczesny Hip-Hop vol 2”.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Duze Pe vs P.A.F.F. feat. Earl Jacob-Wolny czas.mp3″][/gplayer]


Future Folk – “Janko”

“Janko” – to pierwsza propozycja zespołu Future Folk, będąca połączeniem muzyki folkowej z elektroniką i clubbingiem. Future Folk to zespół, w którego skład wchodzą Matt Kowalsky, Stanisław Karpiel Bułecka i Szymon Chyc Magdzin. “Janko” to pierwszy teledysk grupy.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Future Folk-Janko.mp3″][/gplayer]


Gienek Loska Band – “Dusza”

“Dusza” – singiel promujący debiutancką płytę wielkiego odkrycia jakim okazał się Gienek Loska. Rock’n’roll to nie tylko odpowiednie nuty i brzmienie przesterowanej gitary, to przede wszystkim prawda o życiu. Również ta, która boli najbardziej. Może dlatego na prawdziwą rockandrollową muzykę tak mało jest dziś miejsca w naszym sformatowanym, wypucowanym, wypachnionym życiu. I pewnie dlatego Gienek Loska, gdy tylko pojawił się na scenie jednego z telewizyjnych talent shows, od razu podbił serca milionów telewidzów. Bo przypomniał nam, o co w tym wszystkim chodzi… Przypomniał na tyle skutecznie że jego pierwsza płyta pod szyldem Gienek Loska Band po czterech tygodniach od premiery pokryła się złotem, a zespół przemierza Polskę wzdłuż i wszerz ze swoimi koncertami.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Gienek Loska Band-Dusza.mp3″][/gplayer]


Izabela Trojanowska – “Nie od razu”

“Nie od razu” – piosenka promuje szóstą studyjną płytę Izabeli Trojanowskiej. Album zatytułowany “Życia zawsze mało” zostal nagrany wspólnie z zespołem Mafia, z którym Iza wspólpracuje od 2009 roku.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Izabela Trojanowska-Nie od razu.mp3″][/gplayer]


Justyna Majkowska – “Zegar dnia”

“Zegar dnia” – to piosenka, którą Justyna Majkowska, kobiecy głos z wielkiej konstelacji Ich Troje, powraca na scenę z płytą bardziej osobistą i lepiej oddającą jej prawdziwe muzyczne oblicze. Nie jest to jednak próba zwykłej autokreacji, ale rzeczywista potrzeba serca, ujawnienia tego, co artystkę inspiruje. Majkowska nie powraca z hukiem i nie próbuje zaszokować swoich przeszłych czy przyszłych fanów. Chce ich natchnąć oraz dotrzeć do nich za pomocą gęstej od uczuć i osobistych przemyśleń solowej płyty pt. ‘Zakochana od jutra’. Koncentrując się na tym, co pobrzmiewa w jej wnętrzu, sięga po bardziej klasyczne konstrukcje muzyki gitarowej, a jednocześnie umiejętnie unika banalności. Wszystko po to, żeby jej delikatnie płynący kobiecy głos oraz treści, które niesie ze sobą, wysuwały się na pierwszy plan tej muzycznej eskapady.
Muzyka lekka w odbiorze oraz przyjemna dla ucha ukazuje optymistyczne oraz pełne nadziei oblicze Majkowskiej. Na swojej solowej płycie odkryła siebie na nowo i pełnią radości z obranej ścieżki zamierza zarażać innych. Płyta godna polecenia na przekór codzienności.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Justyna Majkowska–Zegar dnia.mp3″][/gplayer]


KaCeZet – “Kocham swoje miasto”

“Kocham swoje miasto” – piosenka pochodzi z płyty pod tytułem “Fundamenty”. To nowy projekt muzyczny KaCeZeta, artysty znanego dotychczas głównie na polskiej scenie reggae/dancehall. Mimo wyraźnych inspiracji tymi gatunkami, brzmienia “Fundamentów” nie da się łatwo zamknąć w szufladce.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/KaCeZet-Kocham swoje miasto (Radio Edit).mp3″][/gplayer]


Lao Che – “Stare Miasto”

“Stare Miasto” – piosenka promuje reedycję albumu, który oryginalnie został wydany w marcu 2005 roku, a który już od dawna jest niedostępny w sprzedaży. Został zremasterowany i opatrzony odświeżoną szatą graficzną. Wydawnictwo ukaże się w formie dwupłytowego digipaka, zaś w skład bonusowej płyty CD wejdą utwory, które składały się na tzw. Epkę “Czerniaków”, dostępną dotychczas tylko w limitowanym nakładzie.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Lao Che-Stare Miasto.mp3″][/gplayer]


Renata Przemyk & Sokół Orkestar – “Kochaj, niczego nie chcę”

“Kochaj, niczego nie chcę” – piosenka ta, to zupełnie nowa, bałkańska odsłona Renaty Przemyk! Nowy singiel został nagrany z towarzyszeniem zespołu Sokół Orkestar. Słowa do piosenki napisała Renata Przemyk, a muzykę skomponował Przemek Sokół.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Renata Przemyk-Kochaj niczego nie chce.mp3″][/gplayer]


Volver – “Tajemnica Grety”

“Tajemnica Grety” – pierwszy singiel promująy nowy krążek zespołu Volver pt. “Kocha, lubi, szanuje”. “Tajemnica Grety” to romantyczna, popowa ballada w klimacie dla tego zespołu. To tajemnicza historia pewnej zakochanej dziewczyny. Jest to nastolatka obdarzona niezwykłą siłą. Tajemnicę jaką kryje Greta będziemy mogli odkryć już w Walentynki. Gretę wyłoniono z castingu zorganizowanego przez zespół. “Szukaliśmy fajnej, skromnej dziewczyny, która wygląda na cichą i delikatną, a za skórą ma diabła. Greta była najlepsza” – mówi wokalista zespołu Volver – Mariusz Totoszko. Druga płyta zespołu Volver “Kocha, lubi, szanuje” pojawi się na wiosnę.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Volver-Tajemnica Grety.mp3″][/gplayer]


Wolf feat. Doniu – “Mam już dość”

“Mam już dość” – to kolejna odsłona muzyczna Grzegorza Wilka, który dał się wcześniej poznac jako wokalista na płytach z oratoriami Piotra Rubika. Piosenkę tę nagrał pod pseudonimem artystycznym ‘Wolf’, a towarzyszy mu Dominik Grabowski bardziej znany jako ‘Doniu’.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Wolf feat. Doniu-Mam juz dosc (Radio Edit).mp3″][/gplayer]


Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e