Nowości singlowe – tydzień 2.

Ada Szulc – “Big Love”

“Big Love” – jest to piosenka promująca film pod takim samym tytułem wyreżyserowany przez Barbara Białowąs. Utwór ten skomponowany przez Mariusza Szypurę do słów Agnieszki Jastrzębskiej śpiewa Ada Szulc, o której zrobiło się głośno dzięki programowi “X Factor”, w którym zajęła trzecie miejsce. Nagranie piosenek do filmu to jej pierwszy profesjonalny kontakt z filmem.
Kilka słów o filmie:
“Big Love” jest debiutem reżyserskim Barbary Białowąs (scenariusz, reżyseria), która do tej chwili realizowała głównie etiudy i filmy dokumentalne. Jak mówi sama autorka, BIG LOVE to antyromantyczna opowieść o wielkiej miłości….
Emilia ma 16 lat, gdy poznaje o siedem lat starszego przystojnego Maćka. Chłopak otwiera przed niewinną dziewczyną świat miłości i namiętności. Wkrótce Emilia porzuca rodzinny dom, by zamieszkać z ukochanym. Chłopak imponuje wychowanej bez ojca dziewczynie. Emilia dojrzewa w związku i z wpatrzonej w Maćka dziewczyny przeistacza się w piękną świadomą siebie i ciekawą świata młodą kobietę. Zaczyna śpiewać w zespole, co zawsze było jej największym marzeniem. Pierwsze sukcesy dodają Emilii pewności siebie. Wkrótce wokół niej zaczynają pojawiać się nowi mężczyźni. Maciek nie może pogodzić się z niezależnością Emilii, czuje, że traci nad nią władzę. Namiętne love story przeistacza się w toksyczną miłość, która uzależnia jak narkotyk i nieuchronnie prowadzi do dramatycznego finału.


Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Ada Szulc-Big Love.mp3″][/gplayer]


Ania Teliczan – “One True Lover”

“One True Lover” – debiutancka piosenka nowej polskiej wokalistki – Ani Teliczan. Pojawiła się nie wiadomo skąd i od razu zachwyciła głosem, urodą i osobowością. Niezwykła dwudziestolatka rozkochała w sobie jurorów i widzów telewizyjnego show “Mam talent”. Potem niespodziewanie, niczym Kopciuszek po balu, przepadła bez wieści, by… wrócić z debiutancką płytą. I to jaką! Muzykę skomponował sam Troy Miller, producent i perkusista niezapomnianej Amy Winehouse – ulubionej wokalistki Ani. Jaka jest ta płyta? Taka jak Ania – raz delikatna i liryczna, to znów energetyczna i demoniczna. Płyta zatytułowana jest po prostu “Ania Teliczan”. Utrzymana jest w klimacie lat sześćdziesiątych, ale doskonale łączy najczystszej postaci Rock’n’Rolla i R’n’B z anglosaskim popem podszytym jazzem. Ania śpiewa po angielsku i po polsku. Część tekstów napisał dla niej Andrzej Piaseczny, ale są też utwory jej autorstwa. Producentem jest Troy Miller.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Ania Teliczan-One True Lover.mp3″][/gplayer]


Bartnicky – “Powiedz mi rzeko”

“Powiedz mi rzeko” – nowa propozycja młodego zespołu o nazwie Bartnicky to projekt muzyczny. Na jego czele stoi były lider grupy Folkoperacja, skrzypek i wokalista czeskiego pochodzenia, Bogdan Bartnicki. Muzyka Bartnickiego to szeroko pojęta muzyka pop z elementami rocka, folku i funky. Członkowie zespołu to wykształceni muzycy, którzy umiejętnie przeplatają swe umiejętności i to co im w duszy gra tak, żeby w efekcie powstawały utwory, które głęboko zapadają w serce i pamięć. Zespół podczas koncertów wykonuje własny autorski repertuar, ale gra również utwory ludowe opracowane we własnych aranżacjach, które chętnie wykonuje, gdy publiczność bawi się i energia ze sceny nie pozwala nikomu stać w miejscu. W przyszłym roku pojawi się pierwsza płyta Bartnickiego z autorskim materiałem i równolegle wyjdzie płyta z utworami ludowymi, która zastanie wydana dzięki serwisowi Megatotal, w którym to fani zbierali pieniądze na nagranie i wydanie płyty!!! Końcówka 2011 roku była dla zespołu bardzo pracowita – oprócz nagrań w studiu, powstały 3 teledyski do utworów promujących nadchodzącą płytę i jeden teledysk do światecznej piosenki “Święta w naszych sercach”.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Bartnicky-Powiedz mi rzeko.mp3″][/gplayer]


Elektryczne Gitary – “Sztos”

“Sztos” – nowa propozycja Elektrycznych Gitar promuje film ‘Sztos 2’, czyli kontynuację kultowej komedii Olafa Lubaszenki, w której “nie spoczną nim nie dojdą” między innymi Borys Szyc i Cezary Pazura! Tylko w tym filmie zobaczycie, jak się podrywa na dużego fiata i jakie miłosne katastrofy przydarzają się zbyt pewnym siebie facetom. Czy Pazura (Synek) i Szyc (Janek) przekombinują i zaliczą wpadkę na robocie? Jeśli tak, to czy dobra “nawijka” uratuje im skórę? Prawdziwie męskie kino odpowie w końcu na pytanie: co ma zrobić facet, gdy sparzy się na gorącej kobiecie!
W “Sztosie 2” o dobry humor widzów zadbają również: Bogusław Linda, Jan Nowicki, Edward Linde-Lubaszenko, Bartłomiej Topa i w zaskakującym wcieleniu – Janusz Józefowicz.
Zanim jednak film trafi na kinowe ekrany, na rynku ukaże się soundtrack, którego autorem jest Krzesimir Dębski. Krążek wzbogacony będzie oryginalnymi wykonaniami piosenek pojawiających się w filmie. Nie zabraknie także utworu promującego film, tj. piosenki „Sztos” w wykonaniu zespołu Elektryczne Gitary.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Elektryczne Gitary-Sztos.mp3″][/gplayer]


Half Light – “Będzie plan”

“Będzie plan” – ” to trzeci singiel toruńskiej formacji Half Light, który promuje płytę “Nowe orientacje” wydaną w dniu urodzin Grzegorza Ciechowskiego. Utwory zawarte na drugim już krążku grupy, to te same kompozycje jakie znalazły się na debiutanckim albumie Republiki “Nowe sytuacje”. “Będzie plan” to zdecydowanie odmienna, elektroniczna wersja kultowego przeboju Republiki z 1983 roku. Zespół w sposób niespotykany zinterpretował kompozycję Grzegorza Ciechowskiego, nadając jej nowoczesny rys, zachowując jednak to co najlepsze, tradycyjne ujęcie tej wspaniałej piosenki. Nowoczesność i tradycja – czy możliwa jest taka artystyczna dychotomia? Posłuchajcie sami!

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Half Light-Bedzie plan.mp3″][/gplayer]


Kora – “Przepis na szczęście”

“Przepis na szczęście” – kolejny singiel z solowej płyty “Ping Pong” Kory – wokalistki zespołu Maanam. Pięć lat temu Kora podjęła bardzo odważna decyzję: rozstała się ze swoim kompozytorem, byłym mężem i liderem zespołu Maanam – Markiem Jackowskim. Maanam w 1980 roku rozpoczął erę nowego rocka i stworzył soundtrack do solidarnościowej rewolucji. Przez 30 lat Kora i Maanam wymawiało się jak kiedyś: Partia i Lenin. I ten świetny wygodny układ Kora zostawiła. Był to skok na głęboka wodę. Przez pięć lat Kora szukała muzyków, producentów, eksperymentowała i czasami błądziła. Od roku skład muzyków ustabilizował się. Znalazł się nowy kompozytor i gitarzysta: Mateusz Waszka Waśkiewicz. On jest autorem prawie wszystkim utworów na płycie “Ping Pong”. Krzysztof Amik Skarżyński – solowy gitarzysta Kory to artysta, którego indywidualny energetyczny akordowy styl grania na tym instrumencie jest syntezą Hendrixa, Page’a i przede wszystkim Jacka White’a. W czasie koncertów fani proszą go, by jego solówki trwały jak najdłużej. Jeżeli Waszka i Amik to nowy narybek na polskiej scenie rockowej, to Marcin Ciempiel i Artur Hajdasz to weterani polskiej nowej fali. Ciempiel, którego Kora sprowadziła z Kalifornii grał już w Oddziale Zamkniętym, Maanamie, Aptece i Wilkach. Hajdalon, syn perkusisty legendarnych Breakoutów walił w bębny w Pudelsach, Homo Twiście, Aptece i Made In Poland.
I wreszcie piąty instrument – Kora. Na tej płycie jak na żadnej poprzedniej Kora doszła do perfekcji w wyrażaniu złożonych emocji dorosłej, świadomej siebie i refleksyjnie nachylonej nad kondycją świata, kobiety. Głos Kory jest zarazem świeży i dojrzały, dziewczęcy i głęboki.
“Ping Pong” składa się z 10 premierowych piosenek. Jest albumem bardzo bogatym brzmieniowo: gitarowym pojedynkiem Amika i Waszki, za którym pulsuje mistrzowska sekcja rytmiczna z Ciempielem na czele. Kora jest w swojej najlepszej formie życia. Płyta ta może śmiało stanąć na półce obok “Nocnego patrolu” i “Róży”.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Kora-Przepis na szczescie.mp3″][/gplayer]


Lora Szafran – “Na tysiąc pieszczot w głąb”

“Na tysiąc pieszczot w głąb” – drugi singiel promujący album “Sekrety życia według Leonarda Cohena”, Lory Szafran z przebojami Leonarda Cohena w polskich wersjach. Opracowaniem klasycznych hymnów śpiewającego poety zza oceanu w nowych, odważnych wersjach, zajął się Miłosz Wośko – pianista, aranżer, kompozytor i producent, znany dotąd ze współpracy m.in. ze Smolikiem, Marylą Rodowicz, Afro Kolektyw i Bisquit. Wośko nie tylko zadbał o brawurowe aranżacje zdawałoby się pomnikowych kompozycji, ale też sprowadził do studia wielu znakomitych muzyków, w tym orkiestrę Sinfonia Viva, gitarzystę Michała Szturomskiego, perkusistę Sebastiana Frankiewicza i basistę Macieja Szczycińskiego.
Rezultat? Płyta, która – jak twierdzi Lora – na pewno nie jest jazzowa, za to ponad wszelką wątpliwość szczera. Wierna oryginałom, ale zarazem ukazująca te piosenki w zupełnie nowym świecie. Nie mieliście pojęcia, że twórczość Leonarda Cohena kryje jeszcze takie sekrety…

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Lora Szafran-Na tysiac pieszczot w glab.mp3″][/gplayer]


Maciej Balcar – “Stop”

“Stop” – kolejna propozycja wokalisty zespołu Dżem – Maćka Balcara z jego solowej płyty pt. “Ogień i woda”. Album miał swoją premierę 9 listopada 2010 r. a podczas jego nagrywania towarzyszył Mackowi zespół Nie-bo oraz gościnnie Michał Jurkiewicz oraz Michał Grymuza.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Maciej Balcar-Stop.mp3″][/gplayer]


Sylwia Grzeszczak – “Karuzela”

“Karuzela” – na karnawał Sylwia Grzeszczak przygotowała specjalną propozycją muzyczną dla swoich fanów… . Trzecim singlem promującym płytę ‘Sen o Przyszłości” została niezwykle nowocześnie zaaranżowana i wyprodukowana piosenka pt. “Karuzela”.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Sylwia Grzeszczak-Karuzela (Radio Edit ).mp3″][/gplayer]


REKLAMA

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e