Nowości singlowe – 21 listopada.

Andrzej Piaseczny – “To co dobre, to co lepsze”

“To co dobre, to co lepsze” – najnowszy singiel Andrzeja Piasecznego zwiastujący nową płytę artysty. Premiera albumu “To co dobre” zaplanowana jest na 23 stycznia 2012 roku. Muzykę do słów Andrzeja Piasecznego skomponował Seweryn Krajewski.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Andrzej Piaseczny-To co dobre to co lepsze (Radio Edit).mp3″][/gplayer]


B.O.K. – “Kiedy opadnie kurz”


“Kiedy opadnie kurz” – kolejny, czwarty już klip z debiutanckiego albumu “W stronę zmiany” bydgoskiej grupy . Numer “Kiedy opadnie kurz” reprezentuje tę bardziej spokojną, liryczną można rzec poetycką stronę tego wydawnictwa, klimatem oraz treścią idealnie wpisuje się w atmosferę nadchodzących melancholijnych jesiennych wieczorów. Cały album “W stronę zmiany” można odsłuchać na oficjalnym profilu Myspace B.O.K.: http://www.myspace.com/biszoerkay.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/B.O.K.-Kiedy opadnie kurz.mp3″][/gplayer]


Coma – “Los cebula i krokodyle łzy”

“Los cebula i krokodyle łzy” – pierwszy singiel z najnowszego albumu łódzkiego zespołu Coma. Wydawnictwo ukazało się 17 października i w związku z tym, że okładka ma kolor czerwony, płyta nazywana jest jako “Czerwony album”. Dlaczego taka koncepcja? “Główną koncepcją i zasadniczym założeniem tego krążka jest konsekwentnie realizowana zasada braku koncepcji, nic nie sugerujemy, chcieliśmy stworzyć kompozycję otwartą, która ostateczny wyraz przyjmie dopiero w konfrontacji ze słuchaczami” – mówi Piotr Rogucki, wokalista i frontman zespołu.

Posłuchaj piosenki:[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/
Coma-Los cebula i krokodyle lzy.mp3″][/gplayer]


Edyta Górniak – “Oj, kotku”


“Oj, kotku” – najnowszy singiel Edyty Górniak będącz muzyczną zapowiedzią filmu “Pokaż kotku,
co masz w środku” w reżyserii Sławomira Kryńskiego, którego premiera kinowa przewidziana jest na 25 grudnia.

Posłuchaj piosenki:[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Kotku.mp3″][/gplayer]


Ewa Jach – “Mamy czas”


“Mamy czas” – singiel promuje debiutancką płytę Ewy Jach. Ewa jest laureatką wielu festiwali, poza tym współpracowała z takimi wykonawcami jakŁ Kayah, Kasia Wilk, Adam Sztaba, Mezo oraz zespół Dreamland. Teraz zdecydowała się spróbować swoich sił jako solistka.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Ewa Jach-Mamy czas.mp3″][/gplayer]Halina Mlynkova – “Dziwogóra”


“Dziwogóra” – piosenka promuje wyczekiwaną od lat, pierwszą solową płytę Haliny Mlynkovej. Twórczość artystki kojarzona wcześniej z muzyką folkową, nabrała teraz bardziej orientalnych kolorów, idealnie współgrających z ciepłą barwą głosu Haliny. Płyta “Etnoteka” powstała przy współpracy producenta i kompozytora – Roberta Amiriana, a także Jacka Królika, znanego z mistrzowskiej gry na gitarze. Muzyczna strona płyty w połączeniu z niepowtarzalną barwą głosu Haliny, doskonale oddaje klimat muzyki etnicznej, będącej zawsze w kręgu zainteresowań artystki.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Halina Mlynkova-Dziwogora.mp3″][/gplayer]


Honey – “Sabotaż”


“Sabotaż” – singiel promujący debiutancki album pt. “Honey”. Honey to rżwnież sceniczny pseudonim Honoraty Skarbek, wokalistki i bloggerki, nazwanej księżniczką internetu za sprawą niesamowitej popularności jej blogów.

Posłuchaj piosenki:[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Honey-Sabotaz.mp3″][/gplayer]


Kurczat – “Najlepszy dzien”


“Najlepszy dzien” – zespół Kurczat z Rybnika pojawia się ponownie z singlem promującym debiutancką płytę pt. “Niezamknięte koło”, która ukazała się 7 lutego nakładem Polskiego Radia. Piosenka “Najlepszy dzień” to pogodne, przebojowe antidotum na krótkie i ponure dni.

Posłuchaj piosenki:[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Kurczat-Najlepszy dzien.mp3][/gplayer]


Marcin Wyrostek & Coloriage feat. Kayah – “Jovano, Jovanke”


“Jovano, Jovanke” – piosenka promuje nowy album Marcina Wyrostka Jest to tradycyjna pieśń bałkańska w interpretacji muzyków z Coloriage a także szczególnego i jedynego na płycie wokalnego gościa, którym okazała sie Kayah! Premiera płyty “Marcin Wyrostek & Coloriage” miała miejsce 15 listopada.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Marcin Wyrostek-Jovano Jovanke.mp3″][/gplayer]Sonic Lake – “Upij się chwilą”


“Upij się chwilą” – to najnowsza propozycja zespołu Sonic Lake, będącego grupą przyjaciół od lat nieodłącznie związanych z muzyką. Jest to ich autorski projekt. w którym dają upust swej muzycznej fantazji łącząc ją ze sporą dawką umiejętności i dobrej energii. Frontmenką zespołu jest Louli Lou, charyzmatyczna wokalistka obdarzona przepięknym głosem i zjawiskową urodą. Muzyka Sonic Lake jest syntezą takich gatunków jak pop, soul, rock oraz syntetycznych brzmień z gatunku muzyki tanecznej, umiejętnie połączonych w jedną spójną całość. Niebanalne kompozycje i teksty, oryginalne aranżacje i urzekający głos wokalistki, to niewątpliwie wizytówka zespołu. Warto zauważyć, że mieszkająca w Berlinie Louli Lou doskonale odnajduje się w repertuarze polsko jak i obcojęzycznym płynnie posługując się trzema językami.

Posłuchaj piosenki:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Sonic Lake-Upij sie chwila.mp3″][/gplayer]


Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e