Noworoczna kąpiel w oceanie na Coney Island

Setki nowojorczyków uczciły nadejście nowego roku kąpielą w oceanie. To doroczne wydarzenie 1 stycznia przyciąga na plażę Coney Island wielu śmiałków, którzy tego dnia zanurzają się w lodowatej wodzie, a kibicuje im zwykle kilkutysięczny tłum obserwatorów.

Jak powiedział prezydent Coney Island Polar Bear Club Dennis Thomas, w tym roku zimowej kąpieli zażywało 2.500 – 3.000 osób, a na plaży zebrało się blisko 10.000 widzów.

“To świetny sposób na rozpoczęcie nowego roku i pozostawienie za sobą przeszłości” – powiedział Thomas.

Coney Island Polar Bear Club to najstarszy klub morsów w całych Stanach Zjednoczonych (założony w 1903 r.), Co roku, w każdą niedzielę od listopada do kwietnia, członkowie zażywają kąpieli w otwartych wodach oceanu. Tradycją stało się też, że co roku w wodzie witają Nowy Rok. Do wspólnej kąpieli zapraszają też nowojorczyków, którzy nie są zrzeszeni w klubie.

Wszyscy chętni, cieszący się dobrym zdrowiem, są mile widziani. Przed podjęciem decyzji o kąpieli, należy skonsultować się z lekarzem. Organizatorzy wymagają bowiem podpisania dokumentu, że nie ma żadnych przeciwskazań. Każdy z uczestników musi się wpisać na listę. Jeśli chce, może wpłacić dobrowolny datek. By uniknąć stania w długiej kolejce, można dokonać ekspresowej rejestracji on-line, ale trzeba wpłacić minimum 40 dolarów.

Partnerem Coney Island Polar Bear Club jest Camp Sunshine, który organizuje obozy dla dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu oraz ich rodzin. Celem tegorocznej imprezy było pozyskanie funduszy na zapewnienie letniego wypoczynku 32 rodzinom.
W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 60 tys. dolarów.

Tekst i zdjęcia: Ewa Jaczynski

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e