Nowojorskie wybory powszechne

Nowojorczycy uczestniczyli wczoraj w wyborach powszechnych. Największe emocje wzbudził wyścig o stanowisko Prokuratora Generalnego na Staten Island. O tę samą funcję ubiegali się także kandydaci w innych dzielnicach Wielkiego Jabłka: Bronksie i Queensie. Poza wyborami sędziów w każdej dzielnicy Nowego Jorku, z wyjątkiem Staten Island głosowano także na nowych członków Rady Miasta ze wschodniej części Queensu i Staten Island czy wybierano kandydata do Stanowego Senatu i Zgromadzenia Stanowego.

Demokrata Michael McMahon wygrał z Republikanką Joan Illuzzi zacięty wyścig wyborczy na prokuratora okręgowego na Staten Island.

W swoim zwycięskim przemówieniu, McMahon powiedział: “Nasze dzieci umierają z powodu epidemii narkotyków, która pustoszy nas tutaj na Staten Island. Młodzi ludzie umierają z powodu przemocy z użyciem broni i przemocy ulicznej, co jest nie do zaakceptowania. Nasze kobiety i dzieci są maltretowane w ich własnych domach. Wskaźniki przemocy domowej muszą się obniżyć i zaczniemy pracę w tej sprawie od jutro“.

McMahon jest byłym kongresmanem i miejskim radnym. Zastąpi on Danela Donovana, który w maju wygrał wybory specjalne i w Kongresie USA zajął miejsce Michaela Grimm’a skazanego za oszustwa podatkowe.

Tymczasem Darcel Clark zasiądzie na stanowisku Prokuratora Okręgowego w dzielnicy Bronks. Clark, która reprezentuje partię Demokratyczną jest pierwszą kobietą prokuratorem okręgowym w historii Bronksu. Z łatwością pokonała swojego republikańskiego przeciwnika, Roberta Siano.

“To było bardzo inspirujące spotykać tak wielu członków społeczności, którzy z pasją mówią o Bronksie” – oznajmiła Clark. ” …muszę powiedzieć, że z pokorą stoję przed wyborcami, którzy umożliwili mi to, bym mogła służyć im jako pierwsza kobieta na stanowisku prokuratora okręgowego naszej gminy”. Clark urodziła się i wychowywała w Bronksie. Stwierdziła, że nie śmiała nawet marzyć o stanowisku prokuratora generalnego.

Z kolei w Queensie, długoletni prokurator generalny Richard Brown jako jedyny kandydat ubiegający się o urząd zdobył kolejną kadencję.
Demokrata Barry Grodenchik zwyciężył w wyborach do Rady Miejskiej i będzie reprezentantem wschodniej części Queensu. W swoim okręgu pokonał Republikanina Josepha Concannona i Rebeccę Lynch.

Na Staten Island, Joseph Borelli wygrał wybory do Rady Miejskiej w 51. okręgu. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Reprezentująca partię Demokratyczną Roxanne Persaud została zwycięzcą wyścigu w 19. okręgu w Brooklynie o miejsce w Stanowym Senacie. Pokonała Republikanina Jeffrey’a Ferretti i Konserwatystę Eliasa Weir’a.

Persaud zajęła miejsceb John’a Sampsona, który musiał z niego zrezygnować po tym, jak skazany za składanie fałszywych zeznań w FBI.

Demokratka Alicia Hyndman została zwycięzcą wyścigu w 29. okręgu w Queensie o miejsce w Zgromadzeniu Stanowym.

Demokratka Pam Harris pokonała Republikankę Lukrecję Regina-Potter w wyścigu do rady we wschodniej części Brooklynu, stając się jedynym Afroamerykaninem, w okręgu, który w większości zamieszkują biali mieszkańcy.
Więcej informacji na stronie Board of Elections – vote.nyc.ny.us, tel. 1-866-868-3692

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e