Nowojorskie lotniska ustanawiają kolejny rekord pod względem liczby pasażerów

W minionym roku z nowojorskich lotnisk skorzystała rekordowa liczba pasażerów, ogłosiła zarządzająca nimi agencja Port Authority of New York & New Jersey.

Po raz szósty rok z rzędu lotniska w metropolii nowojorskiej ustanowiły rekord w ruchu pasażerskim.
“Nasze lotniska nadal odnotowują solidny i trwały wzrost, podkreślając znaczenie celów agencji w zakresie rozwoju światowej klasy lotnisk, przy jednoczesnym tworzeniu tysięcy miejsc pracy”– powiedział Huntley A. Lawrence, Dyrektor ds. Lotnictwa Port Authority.

Port Authority of New York and New Jersey, króra zarządza lotniskami: Johna F. Kennedy’ego, LaGuardia, Newark Liberty i Stewart, informuje, że w 2017 r. skorzystało z tych obiektów ponad 132,6 mln pasażerów. To wzrost o 2,2 procent w stosunku do poprzedniego rekordu w 2016 roku.

Najwięcej, bo 59 mln pasażerów przyjęło lotnisko JFK, pobijając swój ubiegłoroczny rekord. Port lotniczy Newark obsłużył rekordową liczbę 43.4 milionów pasażerów.

Lotnisko Stewart odnotowało ponad 60-procentowy wzrost liczby pasażerów dzięki rozszerzeniu usługi Allegiant Air i wprowadzeniu usługi Norwegian Air do pięciu europejskich portów docelowych.
Ale podróżni zapłacili też rekordową cenę za opóźnione i odwołane loty.
Newark Airport znalazł się na ostatnim miejscu w kraju pod względem opóźnień przylotów i odlotów. Z kolei LaGuardia została oceniona przez Global Gateway Alliance jako najgorsze lotnisko wśród 30 największych portów lotniczych w kraju odnośnie odwołanych lotów. Tylko 67 procent lotów z i do Newarku obyło się na czas, w porównaniu z 72 proc. w przypadku LaGuardii i blisko 73 procent odnośnie JFK.Analiza została oparta na federalne dane Bureau of Transportation Statistics.

Port Authority of New York & New Jersey zainwestuje ponad 11 miliardów dolarów w rewitalizację infrastruktury w ciągu najbliższych 10 lat.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e